Division 1,2 and 3 Results

Current Season

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA129 Five Pennies 02:12:51 0.717 01:35:15 0.753 0.727 K Bradley D1 1.0 13:12:51
2 HA720 Poco Loco 02:09:04 0.743 01:35:54 0.775 0.753 G Smith D1 2.0 13:09:04
3 18 Sun Rise 02:38:26 0.630 01:39:49 0.631 0.630 G Nymyer D1 3.0 13:38:26
4 KR890Q Fast Lane 02:10:03 0.769 01:40:00 0.769 0.769 D Smith D1 4.0 13:10:03
5 8014 Ruby Slippers 02:12:45 0.769 01:42:05 0.753 0.764 G Rogerson D1 5.0 13:12:45
6 788 Yellow Brick Road 02:13:31 0.775 01:43:28 0.749 0.766 G Smith D1 6.0 13:13:31
7 403 Kic 02:07:30 0.813 01:43:39 0.784 0.803 A Sandell D1 7.0 13:07:30
8 660 Silk Department 02:28:34 0.698 01:43:42 0.673 0.690 K Lillecrapp D1 8.0 13:28:34
9 688 Farr Fetched 02:34:19 0.709 01:49:25 0.648 0.700 J Easton D1 9.0 13:34:19

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 122 Maitresse 01:59:30 0.747 01:29:16 0.816 0.757 M Halton D2 1.0 12:59:30
2 HA103 Eagle Hawk 02:09:09 0.720 01:32:59 0.755 0.730 G Cooke D2 2.0 13:09:09
3 2140 Mercedes V 02:06:33 0.751 01:35:02 0.771 0.758 R Brown D2 3.0 13:06:33
4 298 Matilda 02:06:22 0.769 01:37:11 0.772 0.770 A Keep D2 4.0 13:06:22
5 B360 Penzance 02:27:05 0.663 01:37:31 0.663 0.663 K O’sullivan D2 5.0 13:27:05
6 6173 Knot Easy 02:20:18 0.703 01:38:38 0.695 0.700 B Taylor D2 6.0 13:20:18
7 HA63 Siren 02:32:45 0.658 01:40:31 0.638 0.651 A Sandwell D2 7.0 13:32:45
8 M1606 Cool Change 02:17:14 0.740 01:41:33 0.711 0.730 P White D2 8.0 13:17:14
9 HA56 Event Horizon 02:25:34 0.700 01:41:54 0.670 0.691 D Klimaniec D2 9.0 13:25:34
10 3809 Lady Penrhyn 02:39:21 0.692 01:50:16 0.612 0.683 T Pedley D2 10.0 13:39:21
11 HA134 Miss Molly 02:57:53 0.667 01:58:39 0.548 0.658 P Mortimer D2 11.0 13:57:53

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 01:42:30 0.756 01:17:29 0.760 0.757 P Wellby D3 1.0 12:57:30
2 320 Rainbow Two 01:49:05 0.714 01:17:53 0.714 0.714 L Alexander D3 2.0 13:04:05
3 V193 Fifty Fifty 01:44:04 0.749 01:17:57 0.748 0.749 G Floyd D3 3.0 12:59:04
4 V306 Sknot 01:45:38 0.787 01:23:08 0.737 0.777 C Culph D3 4.0 13:00:38

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 660 Silk Department 01:47:55 0.690 01:14:28 0.747 0.699 K Lillecrapp D1 1.0 12:47:55
2 8014 Ruby Slippers 01:44:06 0.764 01:19:32 0.774 0.767 G Rogerson D1 2.0 12:44:06
3 HA129 Five Pennies 01:50:31 0.727 01:20:21 0.729 0.728 K Bradley D1 3.0 12:50:31
4 115 Moonlight Sonata 01:51:07 0.725 01:20:34 0.725 0.725 G Roe D1 4.0 12:51:07
5 KR890Q Fast Lane 01:47:06 0.769 01:22:22 0.752 0.763 D Smith D1 5.0 12:47:06
6 403 Kic 01:43:01 0.803 01:22:43 0.782 0.796 A Sandell D1 6.0 12:43:01
7 761 Sapphire 01:55:53 0.725 01:24:01 0.695 0.715 D Awburn D1 7.0 12:55:53
8 18 Sun Rise 02:22:31 0.630 01:29:47 0.565 0.622 G Nymyer D1 8.0 13:22:31
DNC 688 Farr Fetched   0.700       J Easton D1 12.0  
DNC HA720 Poco Loco   0.753       G Smith D1 12.0  
RET 788 Yellow Brick Road   0.766       G Smith D1 10.0  

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA63 Siren 02:02:23 0.651 01:19:40 0.712 0.660 A Sandwell D2 1.0 13:02:23
2 2140 Mercedes V 01:53:49 0.758 01:26:16 0.765 0.760 R Brown D2 2.0 12:53:49
3 HA134 Miss Molly 02:11:46 0.658 01:26:42 0.661 0.659 P Mortimer D2 3.0 13:11:46
4 122 Maitresse 01:55:03 0.757 01:27:06 0.757 0.757 M Halton D2 4.0 12:55:03
5 HA1 Josephine 01:47:48 0.811 01:27:26 0.808 0.810 P Randall D2 5.0 12:47:48
6 HA103 Eagle Hawk 02:00:30 0.730 01:27:58 0.723 0.728 G Cooke D2 6.0 13:00:30
7 298 Matilda 01:54:21 0.770 01:28:03 0.762 0.767 A Keep D2 7.0 12:54:21
8 M1606 Cool Change 02:03:39 0.730 01:30:16 0.704 0.721 P White D2 8.0 13:03:39
9 B360 Penzance 02:23:12 0.663 01:34:56 0.608 0.654 K O’sullivan D2 9.0 13:23:12
DNC 3809 Lady Penrhyn   0.683       T Pedley D2 13.0  
DNC 6173 Knot Easy   0.700       B Taylor D2 13.0  
DNC HA56 Event Horizon   0.691       D Klimaniec D2 13.0  

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 01:32:11 0.757 01:09:47 0.762 0.759 P Wellby D3 1.0 12:47:11
2 320 Rainbow Two 01:38:24 0.714 01:10:16 0.714 0.714 L Alexander D3 2.0 12:53:24
3 V193 Fifty Fifty 01:34:03 0.749 01:10:27 0.747 0.748 G Floyd D3 3.0 12:49:03
4 V306 Sknot 01:37:11 0.777 01:15:31 0.723 0.767 C Culph D3 4.0 12:52:11
5 V310 Mustang Sally 01:53:15 0.723 01:21:53 0.620 0.713 A Bennet D3 5.0 13:08:15

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 8014 Ruby Slippers 02:59:09 0.767 02:17:24 0.796 0.777 G Rogerson D1 1.0 13:59:09
2 403 Kic 02:58:12 0.796 02:21:51 0.800 0.797 A Sandell D1 2.0 13:58:12
3 KR890Q Fast Lane 03:06:51 0.763 02:22:34 0.763 0.763 D Smith D1 3.0 14:06:51
4 788 Yellow Brick Road 03:07:42 0.766 02:23:47 0.760 0.764 G Smith D1 4.0 14:07:42
5 115 Moonlight Sonata 03:21:18 0.725 02:25:56 0.708 0.719 G Roe D1 5.0 14:21:18
6 18 Sun Rise 04:46:46 0.622 02:58:22 0.497 0.614 G Nymyer D1 6.0 15:46:46
7 761 Sapphire 04:28:07 0.715 03:11:42 0.532 0.705 D Awburn D1 7.0 15:28:07
DNC 660 Silk Department   0.699       K Lillecrapp D1 12.0  
DNC 688 Farr Fetched   0.700       J Easton D1 12.0  
DNC HA129 Five Pennies   0.728       K Bradley D1 12.0  
DNC HA720 Poco Loco   0.753       G Smith D1 12.0  

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 122 Maitresse 02:48:14 0.757 02:07:21 0.832 0.767 M Halton D2 1.0 13:48:14
2 M1606 Cool Change 03:06:28 0.721 02:14:26 0.751 0.731 P White D2 2.0 14:06:28
3 298 Matilda 03:02:04 0.767 02:19:39 0.769 0.768 A Keep D2 3.0 14:02:04
4 2140 Mercedes V 03:04:13 0.760 02:20:00 0.760 0.760 R Brown D2 4.0 14:04:13
5 6173 Knot Easy 03:20:43 0.700 02:20:30 0.697 0.699 B Taylor D2 5.0 14:20:43
6 HA103 Eagle Hawk 03:13:06 0.728 02:20:35 0.725 0.727 G Cooke D2 6.0 14:13:06
7 3809 Lady Penrhyn 03:29:58 0.683 02:23:24 0.667 0.678 T Pedley D2 7.0 14:29:58
8 HA1 Josephine 03:04:06 0.810 02:29:07 0.760 0.799 P Randall D2 8.0 14:04:06
9 B360 Penzance 03:52:45 0.654 02:32:13 0.602 0.645 K O’sullivan D2 9.0 14:52:45
DNC HA56 Event Horizon   0.691       D Klimaniec D2 13.0  
DNC HA63 Siren   0.660       A Sandwell D2 13.0  
DNC HA134 Miss Molly   0.659       P Mortimer D2 13.0  

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 02:28:47 0.759 01:52:56 0.780 0.766 P Wellby D3 1.0 13:43:47
2 V193 Fifty Fifty 02:35:12 0.748 01:56:05 0.748 0.748 G Floyd D3 2.0 13:50:12
3 V306 Sknot 02:35:13 0.767 01:59:03 0.748 0.761 C Culph D3 3.0 13:50:13
4 320 Rainbow Two 02:48:16 0.714 02:00:08 0.690 0.706 L Alexander D3 4.0 14:03:16
5 V310 Mustang Sally 03:37:12 0.713 02:34:52 0.534 0.703 A Bennet D3 5.0 14:52:12

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 660 Silk Department 03:17:44 0.699 02:18:13 0.735 0.708 K Lillecrapp D1 1.0 14:17:44
2 8014 Ruby Slippers 03:00:52 0.777 02:20:32 0.804 0.786 G Rogerson D1 2.0 14:00:52
3 KR890Q Fast Lane 03:10:32 0.763 02:25:23 0.763 0.763 D Smith D1 3.0 14:10:32
4 761 Sapphire 03:32:36 0.705 02:29:53 0.684 0.698 D Awburn D1 4.0 14:32:36
5 115 Moonlight Sonata 03:29:00 0.719 02:30:16 0.696 0.711 G Roe D1 5.0 14:29:00
6 403 Kic 03:11:00 0.797 02:32:14 0.761 0.786 A Sandell D1 6.0 14:11:00
7 HA129 Five Pennies 03:41:12 0.728 02:41:02 0.657 0.718 K Bradley D1 7.0 14:41:12
DNC 688 Farr Fetched 0.700 J Easton D1 12.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 12.0
DNF 18 Sun Rise 0.614 G Nymyer D1 10.0
DNF 788 Yellow Brick Road 0.764 G Smith D1 10.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA63 Siren 02:42:17 0.660 01:47:06 0.714 0.669 A Sandwell D2 1.0 13:42:17
2 3809 Lady Penrhyn 02:45:20 0.678 01:52:06 0.701 0.686 T Pedley D2 2.0 13:45:20
3 2140 Mercedes V 02:29:26 0.760 01:53:34 0.775 0.765 R Brown D2 3.0 13:29:26
4 298 Matilda 02:30:50 0.768 01:55:50 0.768 0.768 A Keep D2 4.0 13:30:50
5 122 Maitresse 02:35:10 0.767 01:59:01 0.747 0.760 M Halton D2 5.0 13:35:10
6 6173 Knot Easy 02:50:20 0.699 01:59:04 0.680 0.693 B Taylor D2 6.0 13:50:20
7 M1606 Cool Change 02:47:00 0.731 02:02:05 0.694 0.721 P White D2 7.0 13:47:00
8 HA103 Eagle Hawk 02:50:47 0.727 02:04:10 0.678 0.717 G Cooke D2 8.0 13:50:47
9 B360 Penzance 03:25:00 0.645 02:12:14 0.565 0.636 K O’sullivan D2 9.0 14:25:00
AVG HA1 Josephine 0.799 P Randall D2
DNC HA56 Event Horizon 0.691 D Klimaniec D2 13.0
DNC HA134 Miss Molly 0.659 P Mortimer D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V193 Fifty Fifty 01:44:53 0.748 01:18:27 0.748 0.748 G Floyd D3 1.0 12:59:53
2 V306 Sknot 01:49:46 0.761 01:23:32 0.715 0.751 C Culph D3 2.0 13:04:46
3 131 Mahalbangka 01:49:26 0.766 01:23:50 0.717 0.756 P Wellby D3 3.0 13:04:26
AVG V310 Mustang Sally 0.703 A Bennet D3
DNF 320 Rainbow Two 0.706 L Alexander D3 6.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd Cor’d T AHC BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 403 Kic 02:38:45 02:05:34 0.791 0.817 0.800 A Sandell D1 1.0 13:38:45
2 18 Sun Rise 03:33:42 02:09:30 0.606 0.607 0.606 G Nymyer D1 2.0 14:33:42
3 HA129 Five Pennies 02:59:37 02:09:41 0.722 0.722 0.722 K Bradley D1 3.0 13:59:37
4 688 Farr Fetched 03:06:57 02:10:52 0.700 0.694 0.698 J Easton D1 4.0 14:06:57
5 KR890Q Fast Lane 02:52:53 02:11:03 0.758 0.750 0.755 D Smith D1 5.0 13:52:53
6 761 Sapphire 03:12:07 02:12:22 0.689 0.675 0.684 D Awburn D1 6.0 14:12:07
7 8014 Ruby Slippers 02:50:42 02:14:10 0.786 0.760 0.777 G Rogerson D1 7.0 13:50:42
DNC 115 Moonlight Sonata 0.711 G Roe D1 12.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 12.0
DNF 660 Silk Department 0.701 K Lillecrapp D1 10.0
DNS 788 Yellow Brick Road 0.764 G Smith D1 10.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA63 Siren 02:35:38 0.678 01:45:31 0.734 0.687 A Sandwell D2 1.0 13:35:38
2 3809 Lady Penrhyn 02:41:11 0.686 01:50:34 0.708 0.693 T Pedley D2 2.0 13:41:11
3 6173 Knot Easy 02:43:52 0.693 01:53:34 0.697 0.694 B Taylor D2 3.0 13:43:52
4 122 Maitresse 02:30:15 0.760 01:54:11 0.760 0.760 M Halton D2 4.0 13:30:15
5 2140 Mercedes V 02:31:03 0.765 01:55:33 0.756 0.762 R Brown D2 5.0 13:31:03
6 298 Matilda 02:32:08 0.763 01:56:05 0.751 0.759 A Keep D2 6.0 13:32:08
7 HA1 Josephine 02:26:12 0.798 01:56:40 0.781 0.792 P Randall D2 7.0 13:26:12
8 HA103 Eagle Hawk 02:51:17 0.722 02:03:40 0.667 0.712 G Cooke D2 8.0 13:51:17
DNC B360 Penzance 0.628 K O’sullivan D2 13.0
DNC HA56 Event Horizon 0.691 D Klimaniec D2 13.0
DNC HA134 Miss Molly 0.659 P Mortimer D2 13.0
DNC M1606 Cool Change 0.717 P White D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V193 Fifty Fifty 01:39:43 0.748 01:14:35 0.748 0.748 G Floyd D3 1.0 12:54:43
2 V306 Sknot 01:44:12 0.751 01:18:15 0.716 0.741 C Culph D3 2.0 12:59:12
3 V310 Mustang Sally 02:09:40 0.694 01:29:59 0.575 0.685 A Bennet D3 3.0 13:24:40
DNC 131 Mahalbangka 0.746 P Wellby D3 6.0
DNC 320 Rainbow Two 0.706 L Alexander D3 6.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd Cor’d T AHC BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 403 Kic 02:01:50 01:37:28 0.800 0.800 0.800 A Sandell D1 1.0 13:01:50
2 8014 Ruby Slippers 02:11:49 01:42:25 0.777 0.739 0.767 G Rogerson D1 2.0 13:11:49
3 KR890Q Fast Lane 02:21:31 01:46:51 0.755 0.689 0.745 D Smith D1 3.0 13:21:31
DNC 18 Sun Rise 0.606 G Nymyer D1 12.0
DNC 115 Moonlight Sonata 0.711 G Roe D1 12.0
DNC 660 Silk Department 0.701 K Lillecrapp D1 12.0
DNC 688 Farr Fetched 0.698 J Easton D1 12.0
DNC 761 Sapphire 0.684 D Awburn D1 12.0
DNC 788 Yellow Brick Road 0.764 G Smith D1 12.0
DNC HA129 Five Pennies 0.722 K Bradley D1 12.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 12.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA63 Siren 02:04:16 0.687 01:25:22 0.734 0.696 A Sandwell D2 1.0 13:04:16
2 2140 Mercedes V 01:57:34 0.762 01:29:35 0.776 0.767 R Brown D2 2.0 12:57:34
3 3809 Lady Penrhyn 02:09:38 0.693 01:29:50 0.704 0.697 T Pedley D2 3.0 13:09:38
4 298 Matilda 02:00:15 0.759 01:31:16 0.759 0.759 A Keep D2 4.0 13:00:15
5 HA1 Josephine 01:55:34 0.792 01:31:32 0.790 0.791 P Randall D2 5.0 12:55:34
6 6173 Knot Easy 02:13:09 0.694 01:32:24 0.685 0.691 B Taylor D2 6.0 13:13:09
7 HA103 Eagle Hawk 02:10:02 0.712 01:32:35 0.702 0.709 G Cooke D2 7.0 13:10:02
8 122 Maitresse 02:02:05 0.760 01:32:47 0.748 0.756 M Halton D2 8.0 13:02:05
DNC B360 Penzance 0.628 K O’sullivan D2 13.0
DNC HA56 Event Horizon 0.691 D Klimaniec D2 13.0
DNC HA134 Miss Molly 0.659 P Mortimer D2 13.0
DNC M1606 Cool Change 0.717 P White D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V310 Mustang Sally 01:32:00 0.685 01:03:01 0.685 0.685 A Bennet D3 1.0 12:47:00
2 V193 Fifty Fifty 02:11:22 0.748 01:38:16 0.480 0.738 G Floyd D3 2.0 13:26:22
DNC 320 Rainbow Two 0.706 L Alexander D3 6.0
DNC V306 Sknot 0.741 C Culph D3 6.0
DNF 131 Mahalbangka 0.746 P Wellby D3 4.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 403 Kic 02:46:43 0.786 02:11:02 0.801 0.791 A Sandell D1 1.0 13:46:43
2 HA129 Five Pennies 03:03:20 0.718 02:11:38 0.729 0.722 K Bradley D1 2.0 14:03:20
3 8014 Ruby Slippers 02:50:00 0.786 02:13:37 0.786 0.786 G Rogerson D1 3.0 13:50:00
4 KR890Q Fast Lane 02:58:39 0.763 02:16:19 0.748 0.758 D Smith D1 4.0 13:58:39
5 660 Silk Department 03:14:17 0.708 02:17:33 0.688 0.701 K Lillecrapp D1 5.0 14:14:17
6 761 Sapphire 03:21:13 0.698 02:20:27 0.664 0.689 D Awburn D1 6.0 14:21:13
7 18 Sun Rise 04:02:26 0.614 02:28:51 0.551 0.606 G Nymyer D1 7.0 15:02:26
DNC 688 Farr Fetched 0.700 J Easton D1 12.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 12.0
DNF 115 Moonlight Sonata 0.711 G Roe D1 10.0
DNF 788 Yellow Brick Road 0.764 G Smith D1 10.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA63 Siren 02:23:30 0.669 01:36:00 0.777 0.678 A Sandwell D2 1.0 13:23:30
2 HA103 Eagle Hawk 02:32:30 0.717 01:49:21 0.731 0.722 G Cooke D2 2.0 13:32:30
3 122 Maitresse 02:26:38 0.760 01:51:26 0.760 0.760 M Halton D2 3.0 13:26:38
4 2140 Mercedes V 02:25:45 0.765 01:51:30 0.765 0.765 R Brown D2 4.0 13:25:45
5 6173 Knot Easy 02:40:56 0.693 01:51:32 0.693 0.693 B Taylor D2 5.0 13:40:56
6 HA1 Josephine 02:20:10 0.799 01:52:00 0.795 0.798 P Randall D2 6.0 13:20:10
7 M1606 Cool Change 02:37:14 0.721 01:53:22 0.709 0.717 P White D2 7.0 13:37:14
8 298 Matilda 02:27:54 0.768 01:53:35 0.754 0.763 A Keep D2 8.0 13:27:54
9 B360 Penzance 03:08:44 0.636 02:00:02 0.591 0.628 K O’sullivan D2 9.0 14:08:44
DNC 3809 Lady Penrhyn 0.686 T Pedley D2 13.0
DNC HA56 Event Horizon 0.691 D Klimaniec D2 13.0
DNC HA134 Miss Molly 0.659 P Mortimer D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V193 Fifty Fifty 01:45:50 0.748 01:19:10 0.748 0.748 G Floyd D3 1.0 13:00:50
2 131 Mahalbangka 01:55:28 0.756 01:27:18 0.686 0.746 P Wellby D3 2.0 13:10:28
3 V310 Mustang Sally 02:05:03 0.703 01:27:55 0.633 0.694 A Bennet D3 3.0 13:20:03
DNC 320 Rainbow Two 0.706 L Alexander D3 6.0
DNC V306 Sknot 0.751 C Culph D3 6.0

 

 

Previous Seasons

Sorry but these may not be in order but are grouped by season

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA129 Five Pennies 02:56:45 0.722 02:07:37 0.722 0.722 K Bradley D1 1.0 13:56:45

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 3809 Lady Penrhyn 02:40:25 0.697 01:51:49 0.719 0.704 T Pedley D2 1.0 13:40:25
2 HA103 Eagle Hawk 02:40:39 0.709 01:53:54 0.718 0.712 G Cooke D2 2.0 13:40:39
3 298 Matilda 02:31:59 0.759 01:55:21 0.759 0.759 A Keep D2 3.0 13:31:59
4 5789 Redraw 02:38:32 0.770 02:02:04 0.728 0.760 A Sandell D2 4.0 13:38:32
5 122 Maitresse 02:42:47 0.756 02:03:04 0.709 0.746 M Halton D2 5.0 13:42:47
6 2140 Mercedes V 02:42:15 0.767 02:04:27 0.711 0.757 R Brown D2 6.0 13:42:15
7 HA1 Josephine 02:45:33 0.791 02:10:57 0.697 0.780 P Randall D2 7.0 13:45:33

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 02:22:24 0.746 01:46:14 0.746 0.746 P Wellby D3 1.0 13:37:24
2 V193 Fifty Fifty 02:24:14 0.742 01:47:01 0.737 0.740 G Floyd D3 2.0 13:39:14

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA720 Poco Loco 04:22:12 0.753 03:17:26 0.753 0.753 G Smith D1 1.0 15:22:12
2 HA129 Five Pennies 04:43:46 0.722 03:24:53 0.696 0.713 K Bradley D1 2.0 15:43:46

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 6173 Knot Easy 04:08:56 0.691 02:52:01 0.714 0.699 B Taylor D2 1.0 15:08:56
2 HA103 Eagle Hawk 04:03:03 0.712 02:53:03 0.731 0.718 G Cooke D2 2.0 15:03:03
3 2140 Mercedes V 03:54:28 0.757 02:57:30 0.758 0.757 R Brown D2 3.0 14:54:28
4 2999 Infinity 05:02:36 0.587 02:57:38 0.587 0.587 S Hamilton D2 4.0 16:02:36
5 298 Matilda 03:57:12 0.759 03:00:02 0.749 0.756 A Keep D2 5.0 14:57:12
6 3809 Lady Penrhyn 04:18:48 0.704 03:02:12 0.686 0.698 T Pedley D2 6.0 15:18:48
7 122 Maitresse 04:06:36 0.746 03:03:58 0.720 0.737 M Halton D2 7.0 15:06:36
8 HA1 Josephine 03:56:52 0.780 03:04:45 0.750 0.770 P Randall D2 8.0 14:56:52
DNC 5789 Redraw 0.760 A Sandell D2 10.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V310 Mustang Sally 03:19:08 0.685 02:16:24 0.685 0.685 A Bennet D3 1.0 14:34:08
2 131 Mahalbangka 03:19:00 0.746 02:28:27 0.685 0.736 P Wellby D3 2.0 14:34:00
DNC V193 Fifty Fifty 0.740 G Floyd D3 4.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNC HA129 Five Pennies 0.713 K Bradley D1 3.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 3.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 3809 Lady Penrhyn 02:25:44 0.698 01:41:43 0.716 0.704 T Pedley D2 1.0 13:25:44
2 122 Maitresse 02:19:48 0.737 01:43:02 0.746 0.740 M Halton D2 2.0 13:19:48
3 HA103 Eagle Hawk 02:24:49 0.718 01:43:59 0.721 0.719 G Cooke D2 3.0 13:24:49
4 B360 Penzance 02:46:10 0.628 01:44:21 0.628 0.628 K O’sullivan D2 4.0 13:46:10
5 298 Matilda 02:18:21 0.756 01:44:36 0.754 0.755 A Keep D2 5.0 13:18:21
6 6173 Knot Easy 02:30:26 0.699 01:45:09 0.694 0.697 B Taylor D2 6.0 13:30:26
7 HA63 Siren 02:26:23 0.720 01:45:24 0.713 0.718 A Sandwell D2 7.0 13:26:23
8 2140 Mercedes V 02:19:22 0.757 01:45:30 0.749 0.754 R Brown D2 8.0 13:19:22
9 HA1 Josephine 02:19:31 0.770 01:47:26 0.748 0.763 P Randall D2 9.0 13:19:31
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 12.0
DNC 5789 Redraw 0.760 A Sandell D2 12.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNC 131 Mahalbangka 0.736 P Wellby D3 4.0
DNC V193 Fifty Fifty 0.740 G Floyd D3 4.0
DNC V310 Mustang Sally 0.685 A Bennet D3 4.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA129 Five Pennies 01:28:25 0.713 01:03:02 0.713 0.713 K Bradley D1 1.0 12:28:25
2 660 Silk Department 01:40:12 0.701 01:10:14 0.629 0.692 K Lillecrapp D1 2.0 12:40:12
3 18 Sun Rise 02:08:53 0.606 01:18:06 0.489 0.598 G Nymyer D1 3.0 13:08:53
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 5.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 122 Maitresse 02:18:55 0.740 01:42:48 0.757 0.746 M Halton D2 1.0 13:18:55
2 3809 Lady Penrhyn 02:26:57 0.704 01:43:27 0.715 0.708 T Pedley D2 2.0 13:26:57
3 HA103 Eagle Hawk 02:25:41 0.719 01:44:45 0.722 0.720 G Cooke D2 3.0 13:25:41
4 298 Matilda 02:19:15 0.755 01:45:08 0.755 0.755 A Keep D2 4.0 13:19:15
5 HA63 Siren 02:26:53 0.718 01:45:28 0.716 0.717 A Sandwell D2 5.0 13:26:53
6 2140 Mercedes V 02:23:28 0.754 01:48:10 0.733 0.747 R Brown D2 6.0 13:23:28
7 HA1 Josephine 02:21:55 0.763 01:48:17 0.741 0.756 P Randall D2 7.0 13:21:55
8 HA134 Miss Molly 02:48:32 0.659 01:51:04 0.624 0.650 P Mortimer D2 8.0 13:48:32
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 13.0
DNC 5789 Redraw 0.760 A Sandell D2 13.0
DNC 6173 Knot Easy 0.697 B Taylor D2 13.0
DNC B360 Penzance 0.628 K O’sullivan D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 01:49:21 0.736 01:20:29 0.736 0.736 P Wellby D3 1.0 13:04:21
DNC V193 Fifty Fifty 0.740 G Floyd D3 4.0
DNC V310 Mustang Sally 0.685 A Bennet D3 4.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 115 Moonlight Sonata 02:28:12 0.711 01:45:22 0.711 0.711 G Roe D1 1.0 13:28:12
DNC 18 Sun Rise 0.598 G Nymyer D1 6.0
DNC 660 Silk Department 0.692 K Lillecrapp D1 6.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 6.0
RET HA129 Five Pennies 0.713 K Bradley D1 3.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA1 Josephine 01:49:21 0.756 01:22:40 0.816 0.766 P Randall D2 1.0 12:49:21
2 6173 Knot Easy 02:06:30 0.697 01:28:10 0.705 0.700 B Taylor D2 2.0 13:06:30
3 HA103 Eagle Hawk 02:03:13 0.720 01:28:43 0.724 0.721 G Cooke D2 3.0 13:03:13
4 298 Matilda 01:58:08 0.755 01:29:11 0.755 0.755 A Keep D2 4.0 12:58:08
5 B360 Penzance 02:25:14 0.628 01:31:12 0.614 0.623 K O’sullivan D2 5.0 13:25:14
6 122 Maitresse 02:03:09 0.746 01:31:52 0.724 0.739 M Halton D2 6.0 13:03:09
7 HA63 Siren 02:08:16 0.717 01:31:58 0.695 0.710 A Sandwell D2 7.0 13:08:16
8 2140 Mercedes V 02:04:07 0.747 01:32:43 0.719 0.738 R Brown D2 8.0 13:04:07
9 3809 Lady Penrhyn 02:25:16 0.708 01:42:51 0.614 0.699 T Pedley D2 9.0 13:25:16
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 13.0
DNC 5789 Redraw 0.760 A Sandell D2 13.0
DNC HA134 Miss Molly 0.650 P Mortimer D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNC 131 Mahalbangka 0.736 P Wellby D3 4.0
DNC V193 Fifty Fifty 0.740 G Floyd D3 4.0
DNC V310 Mustang Sally 0.685 A Bennet D3 4.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 917 Grasshopper 03:48:50 0.701 02:40:25 0.701 0.701 M Jones Noelex 25 1.0 14:48:50
DNC 18 Sun Rise 0.598 G Nymyer D1 7.0
DNC 115 Moonlight Sonata 0.711 G Roe D1 7.0
DNC 660 Silk Department 0.692 K Lillecrapp D1 7.0
DNC HA129 Five Pennies 0.713 K Bradley D1 7.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 7.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 B360 Penzance 03:59:12 0.623 02:29:01 0.641 0.629 K O’sullivan D2 1.0 14:59:12
2 298 Matilda 03:19:27 0.755 02:30:35 0.769 0.760 A Keep D2 2.0 14:19:27
3 HA1 Josephine 03:20:11 0.766 02:33:20 0.766 0.766 P Randall D2 3.0 14:20:11
4 122 Maitresse 03:27:35 0.739 02:33:24 0.739 0.739 M Halton D2 4.0 14:27:35
5 2140 Mercedes V 03:31:48 0.738 02:36:18 0.724 0.733 R Brown D2 5.0 14:31:48
6 6173 Knot Easy 03:43:52 0.700 02:36:42 0.685 0.695 B Taylor D2 6.0 14:43:52
7 HA103 Eagle Hawk 03:41:16 0.721 02:39:32 0.693 0.712 G Cooke D2 7.0 14:41:16
8 3809 Lady Penrhyn 04:10:06 0.699 02:54:49 0.613 0.690 T Pedley D2 8.0 15:10:06
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 13.0
DNC 5789 Redraw 0.760 A Sandell D2 13.0
DNC HA63 Siren 0.710 A Sandwell D2 13.0
DNC HA134 Miss Molly 0.650 P Mortimer D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA320 Rainbow Two 03:08:22 0.706 02:12:59 0.706 0.706 L Alexander D3 1.0 14:23:22
2 131 Mahalbangka 03:00:58 0.736 02:13:12 0.735 0.736 P Wellby D3 2.0 14:15:58
3 V310 Mustang Sally 03:24:35 0.685 02:20:08 0.650 0.676 A Bennet D3 3.0 14:39:35
DNC V193 Fifty Fifty 0.740 G Floyd D3 5.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 660 Silk Department 04:25:29 0.692 03:03:43 0.692 0.692 K Lillecrapp D1 1.0 15:25:29
2 HA129 Five Pennies 04:24:59 0.713 03:08:56 0.693 0.706 K Bradley D1 2.0 15:24:59
3 917 Grasshopper 04:32:15 0.701 03:10:51 0.675 0.692 M Jones Noelex 25 3.0 15:32:15
DNC 18 Sun Rise 0.598 G Nymyer D1 7.0
DNC 115 Moonlight Sonata 0.711 G Roe D1 7.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 7.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 B360 Penzance 04:23:59 0.629 02:46:03 0.651 0.636 K O’sullivan D2 1.0 15:23:59
2 HA103 Eagle Hawk 03:59:08 0.712 02:50:16 0.718 0.714 G Cooke D2 2.0 14:59:08
3 122 Maitresse 03:52:26 0.739 02:51:46 0.739 0.739 M Halton D2 3.0 14:52:26
4 6173 Knot Easy 04:08:40 0.695 02:52:49 0.691 0.694 B Taylor D2 4.0 15:08:40
5 HA1 Josephine 03:47:38 0.766 02:54:22 0.755 0.762 P Randall D2 5.0 14:47:38
6 298 Matilda 03:50:35 0.760 02:55:15 0.745 0.755 A Keep D2 6.0 14:50:35
7 3809 Lady Penrhyn 04:27:35 0.690 03:04:38 0.642 0.681 T Pedley D2 7.0 15:27:35
DNC 2140 Mercedes V 0.733 R Brown D2 13.0
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 13.0
DNC 5789 Redraw 0.760 A Sandell D2 13.0
DNC HA63 Siren 0.710 A Sandwell D2 13.0
DNC HA134 Miss Molly 0.650 P Mortimer D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:16

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V310 Mustang Sally 03:39:39 0.676 02:28:29 0.676 0.676 A Bennet D3 1.0 14:55:39
2 131 Mahalbangka 03:25:23 0.736 02:31:10 0.723 0.732 P Wellby D3 2.0 14:41:23
3 HA320 Rainbow Two 03:34:16 0.706 02:31:16 0.693 0.702 L Alexander D3 3.0 14:50:16
DNC V193 Fifty Fifty 0.740 G Floyd D3 5.0

Div 3 Multi Hull results Start : 18:15

Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score
1 131 Mahalbangka HYC 05:18:57 0.732 03:53:28 0.732 P Wellby D3 1.0
2 HA320 Rainbow Two 05:51:57 0.702 04:07:04 0.663 0.702 L Alexander D3 2.0

Div 2 Keel results Start : 18:00

Place Sail No Boat Name From Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score
1 122 Maitresse 06:39:36 0.739 04:55:18 0.765 0.739 M Halton D2 1.0
2 HA63 Siren 07:02:36 0.710 05:00:03 0.723 0.710 A Sandwell D2 2.0
3 3809 Lady Penrhyn NAVY 07:28:36 0.681 05:05:30 0.681 0.681 T Pedley D2 3.0
4 298 Matilda 06:45:40 0.755 05:06:17 0.753 0.755 A Keep D2 4.0
5 HA103 Eagle Hawk HYC 07:15:01 0.714 05:10:36 0.702 0.714 G Cooke D2 5.0
6 6173 Knot Easy 07:27:53 0.694 05:10:50 0.682 0.694 B Taylor D2 6.0

DIV 1 Trailer results Start : 12:45

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 115 Moonlight Sonata 02:43:58 0.711 01:56:35 0.711 0.711 G Roe D1 1.0 15:28:58
DNC 18 Sun Rise 0.598 G Nymyer D1 7.0
DNC 660 Silk Department 0.692 K Lillecrapp D1 7.0
DNC 917 Grasshopper 0.692 M Jones Noelex 25 7.0
DNC HA129 Five Pennies 0.706 K Bradley D1 7.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 7.0

DIV 2 Keel results Start : 12:45

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 122 Maitresse 02:05:34 0.739 01:32:48 0.771 0.749 M Halton D2 1.0 14:50:34
2 298 Matilda 02:03:23 0.755 01:33:09 0.785 0.765 A Keep D2 2.0 14:48:23
3 HA1 Josephine 02:03:18 0.762 01:33:57 0.785 0.770 P Randall D2 3.0 14:48:18
4 HA103 Eagle Hawk 02:15:35 0.714 01:36:48 0.714 0.714 G Cooke D2 4.0 15:00:35
5 2140 Mercedes V 02:14:12 0.733 01:38:22 0.721 0.729 R Brown D2 5.0 14:59:12
6 6173 Knot Easy 02:21:55 0.694 01:38:29 0.682 0.690 B Taylor D2 6.0 15:06:55
7 B360 Penzance 02:52:04 0.636 01:49:26 0.563 0.628 K O’sullivan D2 7.0 15:37:04
8 3809 Lady Penrhyn 02:45:24 0.681 01:52:38 0.585 0.672 T Pedley D2 8.0 15:30:24
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 13.0
DNC 5789 Redraw 0.760 A Sandell D2 13.0
DNC HA63 Siren 0.710 A Sandwell D2 13.0
DNC HA134 Miss Molly 0.650 P Mortimer D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 13:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 01:49:22 0.732 01:20:03 0.732 0.732 P Wellby D3 1.0 14:49:22
2 HA320 Rainbow Two 02:03:23 0.702 01:26:37 0.649 0.693 L Alexander D3 2.0 15:03:23
3 V310 Mustang Sally 02:25:11 0.676 01:38:09 0.551 0.667 A Bennet D3 3.0 15:25:11
DNC V193 Fifty Fifty 0.740 G Floyd D3 5.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNC 18 Sun Rise 0.598 G Nymyer D1 7.0
DNC 660 Silk Department 0.692 K Lillecrapp D1 7.0
DNC 917 Grasshopper 0.692 M Jones Noelex 25 7.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 7.0
RET 115 Moonlight Sonata 0.711 G Roe D1 3.0
RET HA129 Five Pennies 0.706 K Bradley D1 3.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA1 Josephine 02:54:22 0.770 02:14:16 0.820 0.770 P Randall D2 1.0 13:54:22
2 122 Maitresse 03:11:00 0.749 02:23:04 0.749 0.749 M Halton D2 2.0 14:11:00
3 2140 Mercedes V 03:36:12 0.729 02:37:37 0.662 0.729 R Brown D2 3.0 14:36:12
4 HA103 Eagle Hawk 03:51:51 0.714 02:45:32 0.617 0.714 G Cooke D2 4.0 14:51:51
DNC 298 Matilda 0.765 A Keep D2 13.0
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 13.0
DNC 3809 Lady Penrhyn 0.672 T Pedley D2 13.0
DNC 5789 Redraw 0.760 A Sandell D2 13.0
DNC HA63 Siren 0.710 A Sandwell D2 13.0
RET 6173 Knot Easy 0.690 B Taylor D2 8.0
RET B360 Penzance 0.628 K O’sullivan D2 8.0
RET HA134 Miss Molly 0.650 P Mortimer D2 8.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V310 Mustang Sally 03:37:21 0.667 02:24:58 0.667 0.667 A Bennet D3 1.0 14:37:21
DNC 131 Mahalbangka 0.732 P Wellby D3 5.0
DNC HA320 Rainbow Two 0.693 L Alexander D3 5.0
DNC V193 Fifty Fifty 0.740 G Floyd D3 5.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNC 18 Sun Rise 0.598 G Nymyer D1 7.0
DNC HA129 Five Pennies 0.706 K Bradley D1 7.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 7.0
RET 115 Moonlight Sonata 0.711 G Roe D1 4.0
RET 660 Silk Department 0.692 K Lillecrapp D1 4.0
RET 917 Grasshopper 0.692 M Jones Noelex 25 4.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA1 Josephine 03:27:32 0.770 02:39:48 0.828 0.780 P Randall D2 1.0 14:27:32
2 2140 Mercedes V 03:47:54 0.729 02:46:08 0.754 0.737 R Brown D2 2.0 14:47:54
3 6173 Knot Easy 04:09:00 0.690 02:51:49 0.690 0.690 B Taylor D2 3.0 15:09:00
4 HA103 Eagle Hawk 04:03:55 0.714 02:54:09 0.704 0.711 G Cooke D2 4.0 15:03:55
5 298 Matilda 03:50:28 0.765 02:56:18 0.746 0.759 A Keep D2 5.0 14:50:28
6 122 Maitresse 03:56:01 0.749 02:56:47 0.728 0.742 M Halton D2 6.0 14:56:01
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 13.0
DNC 3809 Lady Penrhyn 0.672 T Pedley D2 13.0
DNC 5789 Redraw 0.760 A Sandell D2 13.0
DNC HA63 Siren 0.710 A Sandwell D2 13.0
DNC HA134 Miss Molly 0.650 P Mortimer D2 13.0
RET B360 Penzance 0.628 K O’sullivan D2 8.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V310 Mustang Sally 03:26:16 0.667 02:17:35 0.667 0.667 A Bennet D3 1.0 14:26:16
DNC 131 Mahalbangka 0.732 P Wellby D3 5.0
DNC HA320 Rainbow Two 0.693 L Alexander D3 5.0
DNC V193 Fifty Fifty 0.740 G Floyd D3 5.0

DIV 1 Trailer results Start : 09:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNC 18 Sun Rise 0.598 G Nymyer D1 7.0
DNC 115 Moonlight Sonata 0.711 G Roe D1 7.0
DNC 660 Silk Department 0.692 K Lillecrapp D1 7.0
DNC 917 Grasshopper 0.692 M Jones Noelex 25 7.0
DNC HA129 Five Pennies 0.706 K Bradley D1 7.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 7.0

DIV 2 Keel results Start : 09:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA56 Event Horizon 03:53:23 0.691 02:41:16 0.807 0.700 D Klimaniec D2 1.0 12:53:23
2 B360 Penzance 04:48:58 0.628 03:01:28 0.652 0.636 K O’sullivan D2 2.0 13:48:58
3 2140 Mercedes V 04:12:56 0.737 03:06:25 0.745 0.740 R Brown D2 3.0 13:12:56
4 6173 Knot Easy 04:31:17 0.690 03:07:11 0.695 0.692 B Taylor D2 4.0 13:31:17
5 3809 Lady Penrhyn 04:40:26 0.672 03:08:27 0.672 0.672 T Pedley D2 5.0 13:40:26
6 HA1 Josephine 04:02:35 0.780 03:09:13 0.777 0.779 P Randall D2 6.0 13:02:35
7 HA103 Eagle Hawk 04:26:53 0.711 03:09:45 0.706 0.709 G Cooke D2 7.0 13:26:53
8 122 Maitresse 04:16:41 0.742 03:10:28 0.734 0.739 M Halton D2 8.0 13:16:41
9 HA63 Siren 04:32:26 0.710 03:13:26 0.692 0.704 A Sandwell D2 9.0 13:32:26
10 298 Matilda 04:17:36 0.759 03:15:31 0.732 0.750 A Keep D2 10.0 13:17:36
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 14.0
DNC 5789 Redraw 0.760 A Sandell D2 14.0
DNC HA134 Miss Molly 0.650 P Mortimer D2 14.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 09:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 03:13:59 0.732 02:22:00 0.732 0.732 P Wellby D3 1.0 12:13:59
2 HA320 Rainbow Two 03:31:10 0.693 02:26:20 0.672 0.686 L Alexander D3 2.0 12:31:10
3 V310 Mustang Sally 04:01:56 0.667 02:41:22 0.587 0.658 A Bennet D3 3.0 13:01:56
DNC V193 Fifty Fifty 0.740 G Floyd D3 5.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA129 Five Pennies 02:12:51 0.717 01:35:15 0.753 0.727 K Bradley D1 1.0 13:12:51
2 HA720 Poco Loco 02:09:04 0.743 01:35:54 0.775 0.753 G Smith D1 2.0 13:09:04
3 18 Sun Rise 02:38:26 0.630 01:39:49 0.631 0.630 G Nymyer D1 3.0 13:38:26
4 KR890Q Fast Lane 02:10:03 0.769 01:40:00 0.769 0.769 D Smith D1 4.0 13:10:03
5 8014 Ruby Slippers 02:12:45 0.769 01:42:05 0.753 0.764 G Rogerson D1 5.0 13:12:45
6 788 Yellow Brick Road 02:13:31 0.775 01:43:28 0.749 0.766 G Smith D1 6.0 13:13:31
7 403 Kic 02:07:30 0.813 01:43:39 0.784 0.803 A Sandell D1 7.0 13:07:30
8 660 Silk Department 02:28:34 0.698 01:43:42 0.673 0.690 K Lillecrapp D1 8.0 13:28:34
9 688 Farr Fetched 02:34:19 0.709 01:49:25 0.648 0.700 J Easton D1 9.0 13:34:19

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 122 Maitresse 01:59:30 0.747 01:29:16 0.816 0.757 M Halton D2 1.0 12:59:30
2 HA103 Eagle Hawk 02:09:09 0.720 01:32:59 0.755 0.730 G Cooke D2 2.0 13:09:09
3 2140 Mercedes V 02:06:33 0.751 01:35:02 0.771 0.758 R Brown D2 3.0 13:06:33
4 298 Matilda 02:06:22 0.769 01:37:11 0.772 0.770 A Keep D2 4.0 13:06:22
5 B360 Penzance 02:27:05 0.663 01:37:31 0.663 0.663 K O’sullivan D2 5.0 13:27:05
6 6173 Knot Easy 02:20:18 0.703 01:38:38 0.695 0.700 B Taylor D2 6.0 13:20:18
7 HA63 Siren 02:32:45 0.658 01:40:31 0.638 0.651 A Sandwell D2 7.0 13:32:45
8 M1606 Cool Change 02:17:14 0.740 01:41:33 0.711 0.730 P White D2 8.0 13:17:14
9 HA56 Event Horizon 02:25:34 0.700 01:41:54 0.670 0.691 D Klimaniec D2 9.0 13:25:34
10 3809 Lady Penrhyn 02:39:21 0.692 01:50:16 0.612 0.683 T Pedley D2 10.0 13:39:21
11 HA134 Miss Molly 02:57:53 0.667 01:58:39 0.548 0.658 P Mortimer D2 11.0 13:57:53

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 01:42:30 0.756 01:17:29 0.760 0.757 P Wellby D3 1.0 12:57:30
2 320 Rainbow Two 01:49:05 0.714 01:17:53 0.714 0.714 L Alexander D3 2.0 13:04:05
3 V193 Fifty Fifty 01:44:04 0.749 01:17:57 0.748 0.749 G Floyd D3 3.0 12:59:04
4 V306 Sknot 01:45:38 0.787 01:23:08 0.737 0.777 C Culph D3 4.0 13:00:38

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 660 Silk Department 01:47:55 0.690 01:14:28 0.747 0.699 K Lillecrapp D1 1.0 12:47:55
2 8014 Ruby Slippers 01:44:06 0.764 01:19:32 0.774 0.767 G Rogerson D1 2.0 12:44:06
3 HA129 Five Pennies 01:50:31 0.727 01:20:21 0.729 0.728 K Bradley D1 3.0 12:50:31
4 115 Moonlight Sonata 01:51:07 0.725 01:20:34 0.725 0.725 G Roe D1 4.0 12:51:07
5 KR890Q Fast Lane 01:47:06 0.769 01:22:22 0.752 0.763 D Smith D1 5.0 12:47:06
6 403 Kic 01:43:01 0.803 01:22:43 0.782 0.796 A Sandell D1 6.0 12:43:01
7 761 Sapphire 01:55:53 0.725 01:24:01 0.695 0.715 D Awburn D1 7.0 12:55:53
8 18 Sun Rise 02:22:31 0.630 01:29:47 0.565 0.622 G Nymyer D1 8.0 13:22:31
DNC 688 Farr Fetched   0.700       J Easton D1 12.0  
DNC HA720 Poco Loco   0.753       G Smith D1 12.0  
RET 788 Yellow Brick Road   0.766       G Smith D1 10.0  

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA63 Siren 02:02:23 0.651 01:19:40 0.712 0.660 A Sandwell D2 1.0 13:02:23
2 2140 Mercedes V 01:53:49 0.758 01:26:16 0.765 0.760 R Brown D2 2.0 12:53:49
3 HA134 Miss Molly 02:11:46 0.658 01:26:42 0.661 0.659 P Mortimer D2 3.0 13:11:46
4 122 Maitresse 01:55:03 0.757 01:27:06 0.757 0.757 M Halton D2 4.0 12:55:03
5 HA1 Josephine 01:47:48 0.811 01:27:26 0.808 0.810 P Randall D2 5.0 12:47:48
6 HA103 Eagle Hawk 02:00:30 0.730 01:27:58 0.723 0.728 G Cooke D2 6.0 13:00:30
7 298 Matilda 01:54:21 0.770 01:28:03 0.762 0.767 A Keep D2 7.0 12:54:21
8 M1606 Cool Change 02:03:39 0.730 01:30:16 0.704 0.721 P White D2 8.0 13:03:39
9 B360 Penzance 02:23:12 0.663 01:34:56 0.608 0.654 K O’sullivan D2 9.0 13:23:12
DNC 3809 Lady Penrhyn   0.683       T Pedley D2 13.0  
DNC 6173 Knot Easy   0.700       B Taylor D2 13.0  
DNC HA56 Event Horizon   0.691       D Klimaniec D2 13.0  

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 01:32:11 0.757 01:09:47 0.762 0.759 P Wellby D3 1.0 12:47:11
2 320 Rainbow Two 01:38:24 0.714 01:10:16 0.714 0.714 L Alexander D3 2.0 12:53:24
3 V193 Fifty Fifty 01:34:03 0.749 01:10:27 0.747 0.748 G Floyd D3 3.0 12:49:03
4 V306 Sknot 01:37:11 0.777 01:15:31 0.723 0.767 C Culph D3 4.0 12:52:11
5 V310 Mustang Sally 01:53:15 0.723 01:21:53 0.620 0.713 A Bennet D3 5.0 13:08:15

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 8014 Ruby Slippers 02:59:09 0.767 02:17:24 0.796 0.777 G Rogerson D1 1.0 13:59:09
2 403 Kic 02:58:12 0.796 02:21:51 0.800 0.797 A Sandell D1 2.0 13:58:12
3 KR890Q Fast Lane 03:06:51 0.763 02:22:34 0.763 0.763 D Smith D1 3.0 14:06:51
4 788 Yellow Brick Road 03:07:42 0.766 02:23:47 0.760 0.764 G Smith D1 4.0 14:07:42
5 115 Moonlight Sonata 03:21:18 0.725 02:25:56 0.708 0.719 G Roe D1 5.0 14:21:18
6 18 Sun Rise 04:46:46 0.622 02:58:22 0.497 0.614 G Nymyer D1 6.0 15:46:46
7 761 Sapphire 04:28:07 0.715 03:11:42 0.532 0.705 D Awburn D1 7.0 15:28:07
DNC 660 Silk Department   0.699       K Lillecrapp D1 12.0  
DNC 688 Farr Fetched   0.700       J Easton D1 12.0  
DNC HA129 Five Pennies   0.728       K Bradley D1 12.0  
DNC HA720 Poco Loco   0.753       G Smith D1 12.0  

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 122 Maitresse 02:48:14 0.757 02:07:21 0.832 0.767 M Halton D2 1.0 13:48:14
2 M1606 Cool Change 03:06:28 0.721 02:14:26 0.751 0.731 P White D2 2.0 14:06:28
3 298 Matilda 03:02:04 0.767 02:19:39 0.769 0.768 A Keep D2 3.0 14:02:04
4 2140 Mercedes V 03:04:13 0.760 02:20:00 0.760 0.760 R Brown D2 4.0 14:04:13
5 6173 Knot Easy 03:20:43 0.700 02:20:30 0.697 0.699 B Taylor D2 5.0 14:20:43
6 HA103 Eagle Hawk 03:13:06 0.728 02:20:35 0.725 0.727 G Cooke D2 6.0 14:13:06
7 3809 Lady Penrhyn 03:29:58 0.683 02:23:24 0.667 0.678 T Pedley D2 7.0 14:29:58
8 HA1 Josephine 03:04:06 0.810 02:29:07 0.760 0.799 P Randall D2 8.0 14:04:06
9 B360 Penzance 03:52:45 0.654 02:32:13 0.602 0.645 K O’sullivan D2 9.0 14:52:45
DNC HA56 Event Horizon   0.691       D Klimaniec D2 13.0  
DNC HA63 Siren   0.660       A Sandwell D2 13.0  
DNC HA134 Miss Molly   0.659       P Mortimer D2 13.0  

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 02:28:47 0.759 01:52:56 0.780 0.766 P Wellby D3 1.0 13:43:47
2 V193 Fifty Fifty 02:35:12 0.748 01:56:05 0.748 0.748 G Floyd D3 2.0 13:50:12
3 V306 Sknot 02:35:13 0.767 01:59:03 0.748 0.761 C Culph D3 3.0 13:50:13
4 320 Rainbow Two 02:48:16 0.714 02:00:08 0.690 0.706 L Alexander D3 4.0 14:03:16
5 V310 Mustang Sally 03:37:12 0.713 02:34:52 0.534 0.703 A Bennet D3 5.0 14:52:12

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 660 Silk Department 03:17:44 0.699 02:18:13 0.735 0.708 K Lillecrapp D1 1.0 14:17:44
2 8014 Ruby Slippers 03:00:52 0.777 02:20:32 0.804 0.786 G Rogerson D1 2.0 14:00:52
3 KR890Q Fast Lane 03:10:32 0.763 02:25:23 0.763 0.763 D Smith D1 3.0 14:10:32
4 761 Sapphire 03:32:36 0.705 02:29:53 0.684 0.698 D Awburn D1 4.0 14:32:36
5 115 Moonlight Sonata 03:29:00 0.719 02:30:16 0.696 0.711 G Roe D1 5.0 14:29:00
6 403 Kic 03:11:00 0.797 02:32:14 0.761 0.786 A Sandell D1 6.0 14:11:00
7 HA129 Five Pennies 03:41:12 0.728 02:41:02 0.657 0.718 K Bradley D1 7.0 14:41:12
DNC 688 Farr Fetched 0.700 J Easton D1 12.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 12.0
DNF 18 Sun Rise 0.614 G Nymyer D1 10.0
DNF 788 Yellow Brick Road 0.764 G Smith D1 10.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA63 Siren 02:42:17 0.660 01:47:06 0.714 0.669 A Sandwell D2 1.0 13:42:17
2 3809 Lady Penrhyn 02:45:20 0.678 01:52:06 0.701 0.686 T Pedley D2 2.0 13:45:20
3 2140 Mercedes V 02:29:26 0.760 01:53:34 0.775 0.765 R Brown D2 3.0 13:29:26
4 298 Matilda 02:30:50 0.768 01:55:50 0.768 0.768 A Keep D2 4.0 13:30:50
5 122 Maitresse 02:35:10 0.767 01:59:01 0.747 0.760 M Halton D2 5.0 13:35:10
6 6173 Knot Easy 02:50:20 0.699 01:59:04 0.680 0.693 B Taylor D2 6.0 13:50:20
7 M1606 Cool Change 02:47:00 0.731 02:02:05 0.694 0.721 P White D2 7.0 13:47:00
8 HA103 Eagle Hawk 02:50:47 0.727 02:04:10 0.678 0.717 G Cooke D2 8.0 13:50:47
9 B360 Penzance 03:25:00 0.645 02:12:14 0.565 0.636 K O’sullivan D2 9.0 14:25:00
AVG HA1 Josephine 0.799 P Randall D2
DNC HA56 Event Horizon 0.691 D Klimaniec D2 13.0
DNC HA134 Miss Molly 0.659 P Mortimer D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V193 Fifty Fifty 01:44:53 0.748 01:18:27 0.748 0.748 G Floyd D3 1.0 12:59:53
2 V306 Sknot 01:49:46 0.761 01:23:32 0.715 0.751 C Culph D3 2.0 13:04:46
3 131 Mahalbangka 01:49:26 0.766 01:23:50 0.717 0.756 P Wellby D3 3.0 13:04:26
AVG V310 Mustang Sally 0.703 A Bennet D3
DNF 320 Rainbow Two 0.706 L Alexander D3 6.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd Cor’d T AHC BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 403 Kic 02:38:45 02:05:34 0.791 0.817 0.800 A Sandell D1 1.0 13:38:45
2 18 Sun Rise 03:33:42 02:09:30 0.606 0.607 0.606 G Nymyer D1 2.0 14:33:42
3 HA129 Five Pennies 02:59:37 02:09:41 0.722 0.722 0.722 K Bradley D1 3.0 13:59:37
4 688 Farr Fetched 03:06:57 02:10:52 0.700 0.694 0.698 J Easton D1 4.0 14:06:57
5 KR890Q Fast Lane 02:52:53 02:11:03 0.758 0.750 0.755 D Smith D1 5.0 13:52:53
6 761 Sapphire 03:12:07 02:12:22 0.689 0.675 0.684 D Awburn D1 6.0 14:12:07
7 8014 Ruby Slippers 02:50:42 02:14:10 0.786 0.760 0.777 G Rogerson D1 7.0 13:50:42
DNC 115 Moonlight Sonata 0.711 G Roe D1 12.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 12.0
DNF 660 Silk Department 0.701 K Lillecrapp D1 10.0
DNS 788 Yellow Brick Road 0.764 G Smith D1 10.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA63 Siren 02:35:38 0.678 01:45:31 0.734 0.687 A Sandwell D2 1.0 13:35:38
2 3809 Lady Penrhyn 02:41:11 0.686 01:50:34 0.708 0.693 T Pedley D2 2.0 13:41:11
3 6173 Knot Easy 02:43:52 0.693 01:53:34 0.697 0.694 B Taylor D2 3.0 13:43:52
4 122 Maitresse 02:30:15 0.760 01:54:11 0.760 0.760 M Halton D2 4.0 13:30:15
5 2140 Mercedes V 02:31:03 0.765 01:55:33 0.756 0.762 R Brown D2 5.0 13:31:03
6 298 Matilda 02:32:08 0.763 01:56:05 0.751 0.759 A Keep D2 6.0 13:32:08
7 HA1 Josephine 02:26:12 0.798 01:56:40 0.781 0.792 P Randall D2 7.0 13:26:12
8 HA103 Eagle Hawk 02:51:17 0.722 02:03:40 0.667 0.712 G Cooke D2 8.0 13:51:17
DNC B360 Penzance 0.628 K O’sullivan D2 13.0
DNC HA56 Event Horizon 0.691 D Klimaniec D2 13.0
DNC HA134 Miss Molly 0.659 P Mortimer D2 13.0
DNC M1606 Cool Change 0.717 P White D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V193 Fifty Fifty 01:39:43 0.748 01:14:35 0.748 0.748 G Floyd D3 1.0 12:54:43
2 V306 Sknot 01:44:12 0.751 01:18:15 0.716 0.741 C Culph D3 2.0 12:59:12
3 V310 Mustang Sally 02:09:40 0.694 01:29:59 0.575 0.685 A Bennet D3 3.0 13:24:40
DNC 131 Mahalbangka 0.746 P Wellby D3 6.0
DNC 320 Rainbow Two 0.706 L Alexander D3 6.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd Cor’d T AHC BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 403 Kic 02:01:50 01:37:28 0.800 0.800 0.800 A Sandell D1 1.0 13:01:50
2 8014 Ruby Slippers 02:11:49 01:42:25 0.777 0.739 0.767 G Rogerson D1 2.0 13:11:49
3 KR890Q Fast Lane 02:21:31 01:46:51 0.755 0.689 0.745 D Smith D1 3.0 13:21:31
DNC 18 Sun Rise 0.606 G Nymyer D1 12.0
DNC 115 Moonlight Sonata 0.711 G Roe D1 12.0
DNC 660 Silk Department 0.701 K Lillecrapp D1 12.0
DNC 688 Farr Fetched 0.698 J Easton D1 12.0
DNC 761 Sapphire 0.684 D Awburn D1 12.0
DNC 788 Yellow Brick Road 0.764 G Smith D1 12.0
DNC HA129 Five Pennies 0.722 K Bradley D1 12.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 12.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA63 Siren 02:04:16 0.687 01:25:22 0.734 0.696 A Sandwell D2 1.0 13:04:16
2 2140 Mercedes V 01:57:34 0.762 01:29:35 0.776 0.767 R Brown D2 2.0 12:57:34
3 3809 Lady Penrhyn 02:09:38 0.693 01:29:50 0.704 0.697 T Pedley D2 3.0 13:09:38
4 298 Matilda 02:00:15 0.759 01:31:16 0.759 0.759 A Keep D2 4.0 13:00:15
5 HA1 Josephine 01:55:34 0.792 01:31:32 0.790 0.791 P Randall D2 5.0 12:55:34
6 6173 Knot Easy 02:13:09 0.694 01:32:24 0.685 0.691 B Taylor D2 6.0 13:13:09
7 HA103 Eagle Hawk 02:10:02 0.712 01:32:35 0.702 0.709 G Cooke D2 7.0 13:10:02
8 122 Maitresse 02:02:05 0.760 01:32:47 0.748 0.756 M Halton D2 8.0 13:02:05
DNC B360 Penzance 0.628 K O’sullivan D2 13.0
DNC HA56 Event Horizon 0.691 D Klimaniec D2 13.0
DNC HA134 Miss Molly 0.659 P Mortimer D2 13.0
DNC M1606 Cool Change 0.717 P White D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V310 Mustang Sally 01:32:00 0.685 01:03:01 0.685 0.685 A Bennet D3 1.0 12:47:00
2 V193 Fifty Fifty 02:11:22 0.748 01:38:16 0.480 0.738 G Floyd D3 2.0 13:26:22
DNC 320 Rainbow Two 0.706 L Alexander D3 6.0
DNC V306 Sknot 0.741 C Culph D3 6.0
DNF 131 Mahalbangka 0.746 P Wellby D3 4.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 403 Kic 02:46:43 0.786 02:11:02 0.801 0.791 A Sandell D1 1.0 13:46:43
2 HA129 Five Pennies 03:03:20 0.718 02:11:38 0.729 0.722 K Bradley D1 2.0 14:03:20
3 8014 Ruby Slippers 02:50:00 0.786 02:13:37 0.786 0.786 G Rogerson D1 3.0 13:50:00
4 KR890Q Fast Lane 02:58:39 0.763 02:16:19 0.748 0.758 D Smith D1 4.0 13:58:39
5 660 Silk Department 03:14:17 0.708 02:17:33 0.688 0.701 K Lillecrapp D1 5.0 14:14:17
6 761 Sapphire 03:21:13 0.698 02:20:27 0.664 0.689 D Awburn D1 6.0 14:21:13
7 18 Sun Rise 04:02:26 0.614 02:28:51 0.551 0.606 G Nymyer D1 7.0 15:02:26
DNC 688 Farr Fetched 0.700 J Easton D1 12.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 12.0
DNF 115 Moonlight Sonata 0.711 G Roe D1 10.0
DNF 788 Yellow Brick Road 0.764 G Smith D1 10.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA63 Siren 02:23:30 0.669 01:36:00 0.777 0.678 A Sandwell D2 1.0 13:23:30
2 HA103 Eagle Hawk 02:32:30 0.717 01:49:21 0.731 0.722 G Cooke D2 2.0 13:32:30
3 122 Maitresse 02:26:38 0.760 01:51:26 0.760 0.760 M Halton D2 3.0 13:26:38
4 2140 Mercedes V 02:25:45 0.765 01:51:30 0.765 0.765 R Brown D2 4.0 13:25:45
5 6173 Knot Easy 02:40:56 0.693 01:51:32 0.693 0.693 B Taylor D2 5.0 13:40:56
6 HA1 Josephine 02:20:10 0.799 01:52:00 0.795 0.798 P Randall D2 6.0 13:20:10
7 M1606 Cool Change 02:37:14 0.721 01:53:22 0.709 0.717 P White D2 7.0 13:37:14
8 298 Matilda 02:27:54 0.768 01:53:35 0.754 0.763 A Keep D2 8.0 13:27:54
9 B360 Penzance 03:08:44 0.636 02:00:02 0.591 0.628 K O’sullivan D2 9.0 14:08:44
DNC 3809 Lady Penrhyn 0.686 T Pedley D2 13.0
DNC HA56 Event Horizon 0.691 D Klimaniec D2 13.0
DNC HA134 Miss Molly 0.659 P Mortimer D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V193 Fifty Fifty 01:45:50 0.748 01:19:10 0.748 0.748 G Floyd D3 1.0 13:00:50
2 131 Mahalbangka 01:55:28 0.756 01:27:18 0.686 0.746 P Wellby D3 2.0 13:10:28
3 V310 Mustang Sally 02:05:03 0.703 01:27:55 0.633 0.694 A Bennet D3 3.0 13:20:03
DNC 320 Rainbow Two 0.706 L Alexander D3 6.0
DNC V306 Sknot 0.751 C Culph D3 6.0

 

Westernport Challenge 2016 – Division 2

Westernport Challenge 2016 – Division 1

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 MG6500 Moet 04:06:20 0.744 03:03:16 0.744 0.744 B Butler D1 1.0 15:06:20
2 HA720 Poco Loco 04:07:32 0.771 03:10:51 0.740 0.761 G Smith D1 2.0 15:07:32
3 660 Silk Department 04:28:19 0.714 03:11:35 0.683 0.704 K Lillecrapp D1 3.0 15:28:19
DNC 115 Moonlight Sonata 0.740 G Roe D1 8.0
DNC 8014 Fleurieu 0.775 P Jenkins D1 8.0
DNC HA129 Five Pennies 0.753 K Bradley D1 8.0
DNC KR890Q Fast Lane 0.769 D Smith D1 8.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA134 Miss Molly 04:18:00 0.643 02:45:54 0.668 0.651 P Mortimer D2 1.0 15:18:00
2 B360 Penzance 04:08:20 0.691 02:51:36 0.694 0.692 K O’sullivan D2 2.0 15:08:20
3 HA63 Siren 04:09:42 0.690 02:52:18 0.690 0.690 A Sandwell D2 3.0 15:09:42
4 6173 Knot Easy 04:07:00 0.712 02:55:52 0.698 0.707 B Taylor D2 4.0 15:07:00
5 122 Maitresse 04:01:05 0.757 03:02:30 0.715 0.747 M Halton D2 5.0 15:01:05
6 298 Matilda 03:54:50 0.785 03:04:21 0.734 0.775 A Keep D2 6.0 14:54:50
7 HA1 Josephine 03:44:02 0.841 03:08:25 0.769 0.830 P Randall D2 7.0 14:44:02
DNC 2140 Mercedes V 0.755 R Brown D2 12.0
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 12.0
DNC 3810 Charlotte 0.702 V Nix D2 12.0
DNC HA100 The Gadget 0.799 G Sergeant D2 12.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 132 Breezin 04:29:30 0.691 03:06:14 0.691 0.691 T Rudge D1 1.0 15:29:30

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 03:22:02 0.716 02:24:39 0.778 0.726 P Wellby D3 1.0 14:37:02
2 V306 Sknot 03:15:48 0.803 02:37:14 0.803 0.803 C Culph D3 2.0 14:30:48
3 320 Rainbow Two 03:36:00 0.748 02:41:34 0.728 0.741 L Alexander D3 3.0 14:51:00
4 V193 Fifty Fifty 03:32:00 0.768 02:42:49 0.742 0.759 G Floyd D3 4.0 14:47:00
DNC V25 With Teeth 0.701 M Stafford D3 7.0
DNC V310 Mustang Sally 0.708 A Bennet D3 7.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA720 Poco Loco 02:55:58 0.761 02:13:55 0.761 0.761 G Smith D1 1.0 13:55:58
2 660 Silk Department 03:25:37 0.704 02:24:45 0.651 0.695 K Lillecrapp D1 2.0 14:25:37
3 HA129 Five Pennies 03:19:51 0.753 02:30:29 0.670 0.743 K Bradley D1 3.0 14:19:51
DNC 115 Moonlight Sonata 0.740 G Roe D1 8.0
DNC 8014 Fleurieu 0.775 P Jenkins D1 8.0
DNC KR890Q Fast Lane 0.769 D Smith D1 8.0
DNC MG6500 Moet 0.744 B Butler D1 8.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 298 Matilda 02:36:26 0.775 02:01:14 0.804 0.785 A Keep D2 1.0 13:36:26
2 6173 Knot Easy 02:56:58 0.707 02:05:07 0.711 0.708 B Taylor D2 2.0 13:56:58
3 HA1 Josephine 02:31:34 0.830 02:05:48 0.830 0.830 P Randall D2 3.0 13:31:34
4 122 Maitresse 02:48:32 0.747 02:05:54 0.746 0.747 M Halton D2 4.0 13:48:32
5 2140 Mercedes V 02:49:02 0.755 02:07:37 0.744 0.751 R Brown D2 5.0 13:49:02
6 3810 Charlotte 03:02:36 0.702 02:08:11 0.689 0.698 V Nix D2 6.0 14:02:36
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 12.0
DNC B360 Penzance 0.692 K O’sullivan D2 12.0
DNC HA100 The Gadget 0.799 G Sergeant D2 12.0
DNC HA134 Miss Molly 0.651 P Mortimer D2 12.0
DNF HA63 Siren 0.690 A Sandwell D2 8.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNS 132 Breezin 0.691 T Rudge D1 2.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 01:58:22 0.726 01:25:56 0.766 0.736 P Wellby D3 1.0 13:13:22
2 320 Rainbow Two 02:02:26 0.741 01:30:43 0.741 0.741 L Alexander D3 2.0 13:17:26
3 V193 Fifty Fifty 02:05:34 0.759 01:35:18 0.722 0.749 G Floyd D3 3.0 13:20:34
4 V310 Mustang Sally 02:31:45 0.708 01:47:26 0.598 0.699 A Bennet D3 4.0 13:46:45
DNC V25 With Teeth 0.701 M Stafford D3 7.0
DNC V306 Sknot 0.803 C Culph D3 7.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:45

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 660 Silk Department 02:48:36 0.695 01:57:11 0.696 0.695 K Lillecrapp D1 1.0 14:33:36
2 HA720 Poco Loco 02:34:16 0.761 01:57:24 0.761 0.761 G Smith D1 2.0 14:19:16
3 HA129 Five Pennies 02:40:03 0.743 01:58:55 0.734 0.740 K Bradley D1 3.0 14:25:03
4 115 Moonlight Sonata 02:42:59 0.740 02:00:36 0.720 0.733 G Roe D1 4.0 14:27:59
DNC 8014 Fleurieu 0.775 P Jenkins D1 8.0
DNC KR890Q Fast Lane 0.769 D Smith D1 8.0
DNC MG6500 Moet 0.744 B Butler D1 8.0

DIV 2 Keel results Start : 11:45

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 122 Maitresse 02:23:33 0.747 01:47:14 0.753 0.749 M Halton D2 1.0 14:08:33
2 B360 Penzance 02:36:10 0.692 01:48:04 0.692 0.692 K O’sullivan D2 2.0 14:21:10
3 298 Matilda 02:17:43 0.785 01:48:06 0.785 0.785 A Keep D2 3.0 14:02:43
4 HA134 Miss Molly 02:47:28 0.651 01:49:01 0.646 0.649 P Mortimer D2 4.0 14:32:28
5 HA1 Josephine 02:14:12 0.830 01:51:23 0.806 0.822 P Randall D2 5.0 13:59:12
6 HA63 Siren 02:42:39 0.690 01:52:14 0.665 0.682 A Sandwell D2 6.0 14:27:39
7 3810 Charlotte 02:42:51 0.698 01:53:40 0.664 0.689 V Nix D2 7.0 14:27:51
DNC 2140 Mercedes V 0.751 R Brown D2 12.0
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 12.0
DNC 6173 Knot Easy 0.708 B Taylor D2 12.0
DNC HA100 The Gadget 0.799 G Sergeant D2 12.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 12:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 01:52:22 0.736 01:22:42 0.849 0.746 P Wellby D3 1.0 13:52:22
2 V310 Mustang Sally 02:11:44 0.699 01:32:05 0.724 0.707 A Bennet D3 2.0 14:11:44
3 V193 Fifty Fifty 02:07:24 0.749 01:35:25 0.749 0.749 G Floyd D3 3.0 14:07:24
4 V306 Sknot 02:01:03 0.803 01:37:12 0.788 0.798 C Culph D3 4.0 14:01:03
5 320 Rainbow Two 02:11:12 0.741 01:37:13 0.727 0.736 L Alexander D3 5.0 14:11:12
6 132 Breezin 03:03:31 0.691 02:06:49 0.520 0.682 T Rudge D3 6.0 15:03:31
DNC V25 With Teeth 0.701 M Stafford D3 8.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNC 115 Moonlight Sonata 0.733 G Roe D1 8.0
DNC 660 Silk Department 0.698 K Lillecrapp D1 8.0
DNC 8014 Fleurieu 0.769 P Jenkins D1 8.0
DNC HA129 Five Pennies 0.731 K Bradley D1 8.0
DNC HA720 Poco Loco 0.753 G Smith D1 8.0
DNC KR890Q Fast Lane 0.769 D Smith D1 8.0
DNC MG6500 Moet 0.744 B Butler D1 8.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 122 Maitresse 04:59:30 0.747 03:43:44 0.754 0.749 M Halton D2 1.0 15:59:30
2 2140 Mercedes V 05:00:41 0.751 03:45:49 0.751 0.751 R Brown D2 2.0 16:00:41
3 HA63 Siren 05:39:34 0.682 03:51:35 0.665 0.676 A Sandwell D2 3.0 16:39:34
4 B360 Penzance 05:43:18 0.686 03:55:30 0.658 0.677 K O’sullivan D2 4.0 16:43:18
5 298 Matilda 05:02:36 0.780 03:56:02 0.746 0.770 A Keep D2 5.0 16:02:36
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 12.0
DNC 3810 Charlotte 0.689 V Nix D2 12.0
DNC 6173 Knot Easy 0.705 B Taylor D2 12.0
DNC HA1 Josephine 0.822 P Randall D2 12.0
DNC HA100 The Gadget 0.799 G Sergeant D2 12.0
DNC HA134 Miss Molly 0.658 P Mortimer D2 12.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNC 131 Mahalbangka 0.746 P Wellby D3 8.0
DNC 132 Breezin 0.682 T Rudge D3 8.0
DNC 320 Rainbow Two 0.726 L Alexander D3 8.0
DNC V25 With Teeth 0.701 M Stafford D3 8.0
DNC V193 Fifty Fifty 0.749 G Floyd D3 8.0
DNC V306 Sknot 0.787 C Culph D3 8.0
DNC V310 Mustang Sally 0.707 A Bennet D3 8.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 KR890Q Fast Lane 03:57:44 0.769 03:02:49 0.769 0.769 D Smith D1 1.0 14:57:44
2 HA129 Five Pennies 04:30:26 0.731 03:17:41 0.676 0.721 K Bradley D1 2.0 15:30:26
3 HA720 Poco Loco 04:31:20 0.753 03:24:19 0.674 0.743 G Smith D1 3.0 15:31:20
DNC 660 Silk Department 0.698 K Lillecrapp D1 8.0
DNC 8014 Fleurieu 0.769 P Jenkins D1 8.0
DNC MG6500 Moet 0.744 B Butler D1 8.0
OCS 115 Moonlight Sonata 0.733 G Roe D1 5.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA134 Miss Molly 04:13:11 0.658 02:46:36 0.685 0.667 P Mortimer D2 1.0 15:13:11
2 122 Maitresse 03:47:18 0.749 02:50:15 0.763 0.754 M Halton D2 2.0 14:47:18
3 6173 Knot Easy 04:04:07 0.705 02:52:06 0.711 0.707 B Taylor D2 3.0 15:04:07
4 298 Matilda 03:45:19 0.770 02:53:30 0.770 0.770 A Keep D2 4.0 14:45:19
5 2140 Mercedes V 03:53:27 0.751 02:55:19 0.743 0.748 R Brown D2 5.0 14:53:27
6 B360 Penzance 04:21:34 0.677 02:57:05 0.663 0.672 K O’sullivan D2 6.0 15:21:34
7 3809 Lady Penrhyn 04:18:12 0.710 03:03:19 0.672 0.701 T Pedley D2 7.0 15:18:12
8 HA63 Siren 04:35:35 0.676 03:06:18 0.630 0.667 A Sandwell D2 8.0 15:35:35
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 13.0
DNC 3810 Charlotte 0.689 V Nix D2 13.0
DNC HA1 Josephine 0.822 P Randall D2 13.0
DNC HA100 The Gadget 0.799 G Sergeant D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V310 Mustang Sally 03:21:17 0.707 02:22:18 0.756 0.716 A Bennet D3 1.0 14:36:17
2 131 Mahalbangka 03:11:33 0.746 02:22:54 0.795 0.756 P Wellby D3 2.0 14:26:33
3 V306 Sknot 03:13:27 0.787 02:32:15 0.787 0.787 C Culph D3 3.0 14:28:27
4 320 Rainbow Two 03:39:32 0.726 02:39:23 0.694 0.716 L Alexander D3 4.0 14:54:32
5 V25 With Teeth 04:14:07 0.701 02:58:08 0.599 0.692 M Stafford D3 5.0 15:29:07
6 132 Breezin 05:16:00 0.682 03:35:31 0.482 0.673 T Rudge D3 6.0 16:31:00
DNC V193 Fifty Fifty 0.749 G Floyd D3 8.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNC 115 Moonlight Sonata 0.733 G Roe D1 8.0
DNC 660 Silk Department 0.698 K Lillecrapp D1 8.0
DNC 8014 Fleurieu 0.769 P Jenkins D1 8.0
DNC HA129 Five Pennies 0.721 K Bradley D1 8.0
DNC HA720 Poco Loco 0.743 G Smith D1 8.0
DNC KR890Q Fast Lane 0.769 D Smith D1 8.0
DNC MG6500 Moet 0.744 B Butler D1 8.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 6173 Knot Easy 03:08:25 0.707 02:13:13 0.715 0.710 B Taylor D2 1.0 14:08:25
2 HA63 Siren 03:21:58 0.667 02:14:43 0.667 0.667 A Sandwell D2 2.0 14:21:58
3 298 Matilda 02:59:35 0.770 02:18:17 0.750 0.763 A Keep D2 3.0 13:59:35
4 122 Maitresse 03:03:46 0.754 02:18:34 0.733 0.747 M Halton D2 4.0 14:03:46
5 HA1 Josephine 02:57:13 0.822 02:25:40 0.760 0.811 P Randall D2 5.0 13:57:13
DNC 2140 Mercedes V 0.748 R Brown D2 13.0
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 13.0
DNC 3809 Lady Penrhyn 0.701 T Pedley D2 13.0
DNC 3810 Charlotte 0.689 V Nix D2 13.0
DNC B360 Penzance 0.672 K O’sullivan D2 13.0
DNC HA100 The Gadget 0.799 G Sergeant D2 13.0
DNC HA134 Miss Molly 0.667 P Mortimer D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 02:14:02 0.756 01:41:20 0.756 0.756 P Wellby D3 1.0 13:14:02
2 V25 With Teeth 03:00:35 0.692 02:04:58 0.561 0.683 M Stafford D3 2.0 14:00:35
DNC 132 Breezin 0.673 T Rudge D3 8.0
DNC 320 Rainbow Two 0.716 L Alexander D3 8.0
DNC V193 Fifty Fifty 0.749 G Floyd D3 8.0
DNC V306 Sknot 0.787 C Culph D3 8.0
DNC V310 Mustang Sally 0.716 A Bennet D3 8.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 660 Silk Department 02:52:30 0.698 02:00:24 0.705 0.698 K Lillecrapp D1 1.0 13:52:30
2 KR890Q Fast Lane 02:38:08 0.769 02:01:36 0.769 0.769 D Smith D1 2.0 13:38:08
3 115 Moonlight Sonata 02:50:05 0.733 02:04:40 0.715 0.733 G Roe D1 3.0 13:50:05
4 HA129 Five Pennies 02:56:16 0.721 02:07:05 0.690 0.721 K Bradley D1 4.0 13:56:16
DNC 8014 Fleurieu 0.769 P Jenkins D1 8.0
DNC HA720 Poco Loco 0.743 G Smith D1 8.0
DNC MG6500 Moet 0.744 B Butler D1 8.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 122 Maitresse 02:17:28 0.747 01:42:41 0.804 0.747 M Halton D2 1.0 13:17:28
2 2140 Mercedes V 02:17:40 0.748 01:42:58 0.803 0.748 R Brown D2 2.0 13:17:40
3 HA1 Josephine 02:11:43 0.811 01:46:49 0.839 0.811 P Randall D2 3.0 13:11:43
4 298 Matilda 02:24:54 0.763 01:50:34 0.763 0.763 A Keep D2 4.0 13:24:54
5 6173 Knot Easy 02:36:29 0.710 01:51:06 0.707 0.710 B Taylor D2 5.0 13:36:29
6 HA134 Miss Molly 02:56:47 0.667 01:57:55 0.625 0.667 P Mortimer D2 6.0 13:56:47
7 HA63 Siren 02:58:07 0.667 01:58:48 0.621 0.667 A Sandwell D2 7.0 13:58:07
8 3810 Charlotte 03:02:01 0.689 02:05:25 0.607 0.689 V Nix D2 8.0 14:02:01
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 13.0
DNC 3809 Lady Penrhyn 0.701 T Pedley D2 13.0
DNC HA100 The Gadget 0.799 G Sergeant D2 13.0
OCS B360 Penzance 0.672 K O’sullivan D2 10.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V193 Fifty Fifty 01:28:28 0.749 01:06:16 0.796 0.749 G Floyd D3 1.0 12:43:28
2 320 Rainbow Two 01:38:24 0.716 01:10:27 0.716 0.716 L Alexander D3 2.0 12:53:24
3 131 Mahalbangka 01:35:00 0.756 01:11:49 0.742 0.756 P Wellby D3 3.0 12:50:00
4 V25 With Teeth 02:20:37 0.683 01:36:02 0.501 0.683 M Stafford D3 4.0 13:35:37
5 132 Breezin 02:57:16 0.673 01:59:18 0.397 0.673 T Rudge D3 5.0 14:12:16
DNC V306 Sknot 0.787 C Culph D3 8.0
DNC V310 Mustang Sally 0.716 A Bennet D3 8.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 660 Silk Department 04:21:11 0.695 03:01:31 0.703 0.698 K Lillecrapp D1 1.0 15:21:11
2 115 Moonlight Sonata 04:10:22 0.733 03:03:31 0.733 0.733 G Roe D1 2.0 15:10:22
3 8014 Fleurieu 04:02:00 0.775 03:07:33 0.758 0.769 P Jenkins D1 3.0 15:02:00
4 HA720 Poco Loco 04:09:25 0.761 03:09:48 0.736 0.753 G Smith D1 4.0 15:09:25
5 HA129 Five Pennies 04:17:29 0.740 03:10:32 0.713 0.731 K Bradley D1 5.0 15:17:29
DNC KR890Q Fast Lane 0.769 D Smith D1 8.0
DNC MG6500 Moet 0.744 B Butler D1 8.0

DIV 2 Keel results Start : 11:05

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA134 Miss Molly 04:09:47 0.649 02:42:07 0.681 0.658 P Mortimer D2 1.0 15:14:47
2 HA63 Siren 04:09:11 0.682 02:49:57 0.682 0.682 A Sandwell D2 2.0 15:14:11
3 3810 Charlotte 04:06:47 0.689 02:50:02 0.689 0.689 V Nix D2 3.0 15:11:47
4 122 Maitresse 03:48:48 0.749 02:51:22 0.743 0.747 M Halton D2 4.0 14:53:48
5 6173 Knot Easy 04:03:03 0.708 02:52:05 0.700 0.705 B Taylor D2 5.0 15:08:03
6 298 Matilda 03:41:03 0.785 02:53:32 0.769 0.780 A Keep D2 6.0 14:46:03
7 B360 Penzance 04:11:54 0.692 02:54:19 0.675 0.686 K O’sullivan D2 7.0 15:16:54
DNC 2140 Mercedes V 0.751 R Brown D2 12.0
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 12.0
DNC HA1 Josephine 0.822 P Randall D2 12.0
DNC HA100 The Gadget 0.799 G Sergeant D2 12.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:10

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 03:20:31 0.746 02:29:35 0.746 0.746 P Wellby D3 1.0 14:30:31
2 320 Rainbow Two 03:31:33 0.736 02:35:42 0.707 0.726 L Alexander D3 2.0 14:41:33
3 V306 Sknot 03:26:38 0.798 02:44:54 0.724 0.787 C Culph D3 3.0 14:36:38
DNC V25 With Teeth 0.701 M Stafford D3 8.0
DNC V193 Fifty Fifty 0.749 G Floyd D3 8.0
DNC V310 Mustang Sally 0.707 A Bennet D3 8.0
DNF 132 Breezin 0.682 T Rudge D3 5.0

Div 2 Keel results Start : 18:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA63 Siren 06:15:16 0.621 03:53:02 0.644 0.621 A Sandwell D2 1.0 01:00:15:16
2 2140 Mercedes V 05:12:18 0.748 03:53:36 0.774 R Brown D2 2.0 23:12:18
3 122 Maitresse 05:18:40 0.747 03:58:03 0.758 M Halton D2 3.0 23:18:40
4 298 Matilda 05:16:36 0.763 04:01:34 0.763 A Keep D2 4.0 23:16:36
5 6173 Knot Easy 05:51:22 0.710 04:09:28 0.688 B Taylor D2 5.0 23:51:22
6 HA134 Miss Molly 06:34:15 0.667 04:22:58 0.613 0.667 P Mortimer D2 6.0 01:00:34:15
7 5789 Redraw 05:50:49 0.750 04:23:07 0.689 A Sandell D2 7.0 23:50:49
8 2999 Infinity 07:48:27 0.587 04:34:59 0.516 0.587 S Hamilton D2 8.0 01:01:48:27
9 3810 Charlotte 06:55:17 0.689 04:46:08 0.582 0.689 V Nix D2 9.0 01:00:55:17

Div 3 Multihull results Start : 18:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V310 Mustang Sally 04:18:54 0.716 03:05:22 0.716 A Bennet D3 1.0 22:33:54
2 V25 With Teeth 04:55:49 0.683 03:22:03 0.627 M Stafford D3 2.0 23:10:49
3 320 Rainbow Two 04:44:25 0.716 03:23:38 0.652 L Alexander D3 3.0 22:59:25

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA720 Poco Loco 03:33:51 0.743 02:38:53 0.743 0.743 G Smith D1 1.0 14:33:51
2 HA129 Five Pennies 03:44:24 0.721 02:41:48 0.708 0.717 K Bradley D1 2.0 14:44:24
3 115 Moonlight Sonata 03:43:49 0.733 02:44:04 0.710 0.725 G Roe D1 3.0 14:43:49
DNC 660 Silk Department 0.698 K Lillecrapp D1 8.0
DNC 8014 Fleurieu 0.769 P Jenkins D1 8.0
DNC KR890Q Fast Lane 0.769 D Smith D1 8.0
DNC MG6500 Moet 0.744 B Butler D1 8.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 298 Matilda 03:11:59 0.763 02:26:29 0.781 0.769 A Keep D2 1.0 14:11:59
2 2140 Mercedes V 03:18:01 0.748 02:28:07 0.757 0.751 R Brown D2 2.0 14:18:01
3 122 Maitresse 03:20:36 0.747 02:29:51 0.747 0.747 M Halton D2 3.0 14:20:36
4 6173 Knot Easy 03:37:26 0.710 02:34:23 0.689 0.703 B Taylor D2 4.0 14:37:26
5 B360 Penzance 04:08:23 0.672 02:46:55 0.603 0.663 K O’sullivan D2 5.0 15:08:23
6 HA63 Siren 04:15:26 0.667 02:50:22 0.587 0.658 A Sandwell D2 6.0 15:15:26
7 3809 Lady Penrhyn 04:12:31 0.701 02:57:01 0.593 0.692 T Pedley D2 7.0 15:12:31
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 13.0
DNC 3810 Charlotte 0.689 V Nix D2 13.0
DNC HA1 Josephine 0.811 P Randall D2 13.0
DNC HA100 The Gadget 0.799 G Sergeant D2 13.0
DNC HA134 Miss Molly 0.667 P Mortimer D2 13.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V310 Mustang Sally 02:49:28 0.716 02:01:20 0.738 0.723 A Bennet D3 1.0 14:04:28
2 131 Mahalbangka 02:45:33 0.756 02:05:09 0.756 0.756 P Wellby D3 2.0 14:00:33
3 V193 Fifty Fifty 02:47:08 0.749 02:05:11 0.749 0.749 G Floyd D3 3.0 14:02:08
4 320 Rainbow Two 02:55:55 0.716 02:05:57 0.711 0.714 L Alexander D3 4.0 14:10:55
5 V25 With Teeth 03:23:54 0.683 02:19:16 0.614 0.674 M Stafford D3 5.0 14:38:54
DNC 132 Breezin 0.673 T Rudge D3 8.0
DNC V306 Sknot 0.787 C Culph D3 8.0

 

DIV 1 Trailer results Start : 14:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 KR890Q Fast Lane 02:59:05 0.795 02:22:22 0.795 0.795 D Smith D1 1.0 16:59:05
2 8014 Fleurieu 03:00:24 0.805 02:25:13 0.789 0.800 P Jenkins D1 2.0 17:00:24
3 403 Kic 03:13:29 0.810 02:36:43 0.736 0.799 A Sandell D1 3.0 17:13:29
DNF HA262 Das Boot 1.000 K Baeusch D1 6.0
DNS 788 Yellow Brick Road 0.795 G Smith D1 6.0

DIV 2 Keel results Start : 14:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 298 Matilda 02:31:38 0.782 01:58:35 0.862 0.792 A Keep D2 1.0 16:31:38
2 122 Maitresse 02:51:50 0.761 02:10:46 0.761 0.761 M Halton D2 2.0 16:51:50
3 2140 Mercedes V 02:54:50 0.770 02:14:37 0.748 0.763 R Brown D2 3.0 16:54:50
4 3810 Charlotte 03:19:12 0.730 02:25:25 0.656 0.720 V Nix D2 4.0 17:19:12
5 HA63 Siren 03:14:37 1.000 03:14:37 0.672 0.987 A Sandwell D2 5.0 17:14:37
DNF B360 Penzance 0.690 K O’sullivan D2 10.0
DNF HA100 The Gadget 0.795 G Sergeant D2 10.0
DNS 6173 Knot Easy 0.730 B Taylor D2 10.0
DNS HA134 Miss Molly 0.654 P Mortimer D2 10.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 14:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 02:33:29 0.778 01:59:25 0.778 0.778 P Wellby D3 1.0 16:33:29
2 V310 Mustang Sally 03:08:24 0.738 02:19:02 0.634 0.728 A Bennet D3 2.0 17:08:24
DNF V25 With Teeth 0.720 M Stafford D3 7.0
DNS 320 Rainbow Two 0.739 L Alexander D3 7.0
DNS V193 Fifty Fifty 0.786 G Floyd D3 7.0
DNS V306 Sknot 0.814 C Culph D3 7.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 403 Kic 02:15:20 0.799 01:48:08 0.799 0.799 A Sandell D1 1.0 13:15:20
2 8014 Fleurieu 02:19:19 0.789 01:49:55 0.776 0.785 P Jenkins D1 2.0 13:19:19
DNC 660 Silk Department 0.714 K Lillecrapp D1 7.0
DNC 788 Yellow Brick Road 0.795 G Smith D1 7.0
DNC HA262 Das Boot 1.000 K Baeusch D1 7.0
DNC KR890Q Fast Lane 0.790 D Smith D1 7.0

 DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 B360 Penzance 02:24:35 0.681 01:38:28 0.707 0.690 K O’sullivan D2 1.0 13:24:35
2 2140 Mercedes V 02:12:43 0.753 01:39:56 0.770 0.759 R Brown D2 2.0 13:12:43
3 6173 Knot Easy 02:21:04 0.720 01:41:34 0.725 0.722 B Taylor D2 3.0 13:21:04
4 122 Maitresse 02:13:16 0.767 01:42:13 0.767 0.767 M Halton D2 4.0 13:13:16
5 2999 Infinity 02:57:23 0.593 01:45:11 0.576 0.587 S Hamilton D2 5.0 13:57:23
6 3810 Charlotte 02:27:32 0.720 01:46:13 0.693 0.711 V Nix D2 6.0 13:27:32
7 298 Matilda 02:14:38 0.803 01:48:07 0.759 0.792 A Keep D2 7.0 13:14:38
8 HA63 Siren 02:25:11 0.974 02:21:24 0.704 0.961 A Sandwell D2 8.0 13:25:11
DNC HA100 The Gadget 0.799 G Sergeant D2 11.0
DNC HA134 Miss Molly 0.652 P Mortimer D2 11.0

 DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 V193 Fifty Fifty 02:07:40 0.786 01:40:21 0.786 0.786 G Floyd D3 1.0 13:22:40
2 131 Mahalbangka 02:13:04 0.786 01:44:35 0.754 0.776 P Wellby D3 2.0 13:28:04
DNC 70 Breez’n 0.700 J Lissenburg D3 8.0
DNC 320 Rainbow Two 0.739 L Alexander D3 8.0
DNC V25 With Teeth 0.710 M Stafford D3 8.0
DNC V306 Sknot 0.812 C Culph D3 8.0
DNC V310 Mustang Sally 0.718 A Bennet D3 8.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 403 Kic 02:01:14 0.799 01:36:52 0.861 0.810 A Sandell D1 1.0 13:01:14
2 MG6500 Moet 02:19:55 0.746 01:44:23 0.746 0.746 B Butler D1 2.0 13:19:55
3 788 Yellow Brick Road 02:16:16 0.795 01:48:20 0.766 0.785 G Smith D1 3.0 13:16:16
4 KR890Q Fast Lane 02:20:48 0.790 01:51:14 0.741 0.779 D Smith D1 4.0 13:20:48
DNC 660 Silk Department 0.714 K Lillecrapp D1 8.0
DNC 8014 Fleurieu 0.785 P Jenkins D1 8.0
DNC HA262 Das Boot 1.000 K Baeusch D1 8.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA63 Siren 02:34:15 1.000 02:34:15 1.000 1.000 A Sandwell D2 1.0 13:34:15

DIV 1 Trailer results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 70 Breez’n 03:06:10 1.000 03:06:10 1.000 1.000 J Lissenburg D3 1.0 14:21:10

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNC HA262 Das Boot 1.000 K Baeusch D1 2.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 298 Matilda 01:59:10 0.792 01:34:23 0.897 0.803 A Keep D2 1.0 12:59:10
2 122 Maitresse 02:07:16 0.767 01:37:37 0.840 0.777 M Halton D2 2.0 13:07:16
3 6173 Knot Easy 02:26:21 0.722 01:45:40 0.731 0.725 B Taylor D2 3.0 13:26:21
4 B360 Penzance 02:34:57 0.690 01:46:55 0.690 0.690 K O’sullivan D2 4.0 13:34:57
5 2140 Mercedes V 02:25:28 0.759 01:50:25 0.735 0.751 R Brown D2 5.0 13:25:28
6 HA100 The Gadget 02:18:38 0.799 01:50:46 0.771 0.790 G Sergeant D2 6.0 13:18:38
7 3810 Charlotte 02:53:48 0.711 02:03:34 0.615 0.702 V Nix D2 7.0 13:53:48
8 HA134 Miss Molly 03:19:25 0.652 02:10:01 0.536 0.643 P Mortimer D2 8.0 14:19:25
9 HA63 Siren 02:34:15 0.961 02:28:14 0.693 0.948 A Sandwell D2 9.0 13:34:15
DNC 2999 Infinity 0.587 S Hamilton D2 11.0

DIV 2 Keel results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 70 Breez’n 03:06:10 1.000 03:06:10 1.000 1.000 J Lissenburg D3 1.0 14:21:10

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNC HA262 Das Boot 1.000 K Baeusch D1 2.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA63 Siren 02:34:15 1.000 02:34:15 1.000 1.000 A Sandwell D2 1.0 13:34:15

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 320 Rainbow Two 01:48:38 0.739 01:20:17 0.765 0.748 L Alexander D3 1.0 13:03:38
2 V193 Fifty Fifty 01:44:25 0.786 01:22:04 0.796 0.789 G Floyd D3 2.0 12:59:25
3 131 Mahalbangka 01:47:02 0.776 01:23:04 0.776 0.776 P Wellby D3 3.0 13:02:02
4 V306 Sknot 01:44:16 0.812 01:24:40 0.797 0.807 C Culph D3 4.0 12:59:16
5 V310 Mustang Sally 02:16:13 0.718 01:37:48 0.610 0.708 A Bennet D3 5.0 13:31:13
6 V25 With Teeth 02:18:39 0.710 01:38:26 0.599 0.701 M Stafford D3 6.0 13:33:39
7 70 Breez’n 03:06:10 0.700 02:10:19 0.446 0.691 J Lissenburg D3 7.0 14:21:10

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 403 Kic 2:04:43 0.81 1:41:01 0.81 0.81 A Sandell D1 1 13:04:43
2 8014 Fleurieu 2:18:54 0.785 1:49:02 0.727 0.775 P Jenkins D1 2 13:18:54
3 KR890Q Fast Lane 2:35:41 0.779 2:01:17 0.649 0.769 D Smith D1 3 13:35:41
DNC 660 Silk Department 0.714 K Lillecrapp D1 8
DNC 788 Yellow Brick Road 0.785 G Smith D1 8
DNC HA262 Das Boot 1 K Baeusch D1 8
DNC MG6500 Moet 0.746 B Butler D1 8

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 3810 Charlotte 2:03:36 0.702 1:26:46 0.738 0.711 V Nix D2 1 13:03:36
2 2140 Mercedes V 2:01:21 0.751 1:31:08 0.751 0.751 R Brown D2 2 13:01:21
3 2999 Infinity 2:35:20 0.587 1:31:11 0.587 0.587 S Hamilton D2 3 13:35:20
4 6173 Knot Easy 2:07:34 0.725 1:32:29 0.715 0.722 B Taylor D2 4 13:07:34
5 298 Matilda 1:56:45 0.803 1:33:45 0.781 0.796 A Keep D2 5 12:56:45
6 HA100 The Gadget 2:01:20 0.79 1:35:51 0.752 0.779 G Sergeant D2 6 13:01:20
7 122 Maitresse 2:03:58 0.777 1:36:19 0.736 0.767 M Halton D2 7 13:03:58
DNC B360 Penzance 0.69 K O’sullivan D2 11
DNC HA134 Miss Molly 0.643 P Mortimer D2 11
DNS HA63 Siren 0.948 A Sandwell D2 9

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 1:19:32 0.776 1:01:43 0.776 0.776 P Wellby D3 1 12:34:32
2 V193 Fifty Fifty 1:27:58 0.789 1:09:24 0.702 0.778 G Floyd D3 2 12:42:58
DNC 70 Breez’n 0.691 J Lissenburg D3 8
DNC 320 Rainbow Two 0.748 L Alexander D3 8
DNC V25 With Teeth 0.701 M Stafford D3 8
DNC V306 Sknot 0.807 C Culph D3 8
DNS V310 Mustang Sally 0.708 A Bennet D3 4

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 403 Kic 03:10:38 0.810 02:34:25 0.819 0.813 A Sandell D1 1.0 14:10:38
2 KR890Q Fast Lane 03:22:55 0.769 02:36:03 0.769 0.769 D Smith D1 2.0 14:22:55
3 MG6500 Moet 03:30:50 0.746 02:37:17 0.740 0.744 B Butler D1 3.0 14:30:50
4 788 Yellow Brick Road 03:26:37 0.785 02:42:12 0.755 0.775 G Smith D1 4.0 14:26:37
DNC 660 Silk Department 0.714 K Lillecrapp D1 8.0
DNC 8014 Fleurieu 0.775 P Jenkins D1 8.0
DNC HA262 Das Boot 1.000 K Baeusch D1 8.0

DIV 1 Trailer results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA63 Siren 03:27:24 1.000 03:27:24 1.000 1.000 A Sandwell D2 1.0 14:27:24

DIV 1 Trailer results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNC 70 Breez’n 1.000 J Lissenburg D3 2.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNC HA262 Das Boot 1.000 K Baeusch D1 2.0

DIV 2 Keel results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 2140 Mercedes V 02:56:57 0.751 02:12:53 0.763 0.755 R Brown D2 1.0 13:56:57
2 B360 Penzance 03:15:14 0.690 02:14:43 0.692 0.691 K O’sullivan D2 2.0 14:15:14
3 HA100 The Gadget 02:53:05 0.779 02:14:50 0.780 0.779 G Sergeant D2 3.0 13:53:05
4 2999 Infinity 03:50:06 0.587 02:15:04 0.587 0.587 S Hamilton D2 4.0 14:50:06
5 298 Matilda 02:57:30 0.796 02:21:17 0.761 0.785 A Keep D2 5.0 13:57:30
6 6173 Knot Easy 03:19:54 0.722 02:24:20 0.676 0.712 B Taylor D2 6.0 14:19:54
7 122 Maitresse 03:08:48 0.767 02:24:49 0.715 0.757 M Halton D2 7.0 14:08:48
8 3810 Charlotte 03:24:04 0.711 02:25:06 0.662 0.702 V Nix D2 8.0 14:24:04
9 HA63 Siren 03:27:24 0.948 03:16:37 0.651 0.935 A Sandwell D2 9.0 14:27:24
DNC HA134 Miss Molly 0.643 P Mortimer D2 11.0

DIV 2 Keel results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNC 70 Breez’n 1.000 J Lissenburg D3 2.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
DNC HA262 Das Boot 1.000 K Baeusch D1 2.0

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:00

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 HA63 Siren 03:27:24 1.000 03:27:24 1.000 1.000 A Sandwell D2 1.0 14:27:24

DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15

Place Sail No Boat Name Elapsd AHC Cor’d T BCH CHC Skipper Class Score Fin Tim
1 131 Mahalbangka 02:29:22 0.776 01:55:54 0.776 0.776 P Wellby D3 1.0 13:44:22
2 V306 Sknot 02:25:58 0.807 01:57:48 0.794 0.803 C Culph D3 2.0 13:40:58
3 V193 Fifty Fifty 02:36:11 0.778 02:01:31 0.742 0.768 G Floyd D3 3.0 13:51:11
DNC 70 Breez’n 0.691 J Lissenburg D3 8.0
DNC 320 Rainbow Two 0.748