SIGN IN YOUR ACCOUNT TO HAVE ACCESS TO DIFFERENT FEATURES
USERNAME
PASSWORD
Remember Me
FORGOT YOUR PASSWORD?
FORGOT YOUR DETAILS?
USERNAME OR EMAIL
AAH, WAIT, I REMEMBER NOW!
LOGIN
HOME
ABOUT
About HYC
The Dolphin Newsletter
RACING
Crew Manifest Instructions
Racing at HYC
Documents & Forms
Saturday Race Results
Sunday Race Results
Results Archive (Prior to 2022)
SAILABILITY
SAILABILITY DATES
GALLERY
MEMBERSHIP
Membership Application
Membership & Yard Fees
Storage Application
Constitution & By-Laws
Duty Roster
Regalia & Merchandise
SAIL SCHOOL
CHILD SAFE
CONTACT
Contact Us
Committee Members
New Development Page
Event Administration (Not Ready for Use)
(Not Ready for Use Yet)
Crew Manifest and Sign On (Not Ready for Use)
WEATHER
Home
2021 Winter Series Division 123
Archive from category "2021 Winter Series Division 123"
April 27, 2024
Category: 2021 Winter Series Division 123
RACE 1 [07/11/2021] HYC Lagoon Series – Summer 2021-22
0
Peter W
Sunday, 21 November 2021
/
Published in
2021 Winter Series Division 123
,
Lagoon Series Summer 2021-22
Position
Skipper
Name
Boat
Lap 1
Lap2 Finish
1
Jordy
4
Opti
13:00:00
13:48:07
1
Graeme Smith
Beach Inspector
HA760
Masram 720
14:24:00
13:48:13
14:12:33
2
Brad Taylor
Mondial
YC145
Noelex 25
13:23:00
13:47:51
14:13:08
3
Glen Marshall
Uptown Girl
964
Noelex 25
14:25:00
13:49:05
14:13:41
4
David Evans
On the Beach
16
Dolphin d K
13:05:00
13:41:19
14:14:16
5
Martin Jones
Grasshopper
917
Noelex 25
13:21:00
13:48:36
14:15:20
6
Sandy Sandwell
Laser – Sandy
178652
Laser Full Rig
13:23:00
13:48:45
14:17:17
7
Peter Klimaniec
UY520
Ultimate 18 SK
13:21:00
13:50:44
14:21:07
8
Andrew Tsitas
Evergreen
KY327
Aloora Mk2
13:05:00
13:43:10
14:21:53
9
Chelsea Edwards
143437
Laser Radial
13:20:00
13:50:51
14:22:24
10
Dean Greenall
166832
Laser Full Rig
13:23:00
13:54:00
14:22:35
RACE 1 [26/06/2021] HYC WINTER SERIES 2021
0
Peter W
Sunday, 27 June 2021
/
Published in
2021 Winter Series Division 123
RACE 1 [26/06/2021] HYC Winter Series 2021
TwoBays POOLS & SPAS
Division 1 DIV 1 Trailer results Start : 11:00
Place
Sail No
Boat Name
Elapsd
AHC
Cor’d T
BCH
CHC
Skipper
Class
Score
Fin Tim
ETOrd
DidNot
1
660
Silk Department
3:18:57
0.678
2:14:53
0.678
0.678
K Lillecrapp
D1
1
14:18:57
1
Division 1 DIV 2 Keel results Start : 11:00
Place
Sail No
Boat Name
Elapsd
AHC
Cor’d T
BCH
CHC
Skipper
Class
Score
Fin Tim
ETOrd
DidNot
1
HA1
Josephine
2:37:08
0.72
1:53:08
0.731
0.724
P Randall
D2
1
13:37:08
3
2
M123
Apache
2:33:49
0.747
1:54:54
0.747
0.747
M Halton
D2
2
13:33:49
2
3
4798
Condor
2:33:16
0.757
1:56:01
0.75
0.755
A Keep
D2
3
13:33:16
1
4
2140
Mercedes V
2:51:03
0.706
2:00:46
0.672
0.697
R Brown
D2
4
13:51:03
4
5
5789
Redraw
2:56:53
0.687
2:01:31
0.65
0.678
G Rodgerson
D2
5
13:56:53
5
Division 3 DIV 3 Multi Hull results Start : 11:15
Place
Sail No
Boat Name
Elapsd
AHC
Cor’d T
BCH
CHC
Skipper
Class
Score
Fin Tim
ETOrd
DidNot
1
131
MahalBangka
2:01:24
0.651
1:19:02
0.671
0.658
P Wellby
D3
1
13:16:24
1
2
V158
Tiger
2:10:02
0.626
1:21:24
0.626
0.626
G Floyd
D3
2
13:25:02
2
3
HA320
Rainbow Two
2:27:37
0.587
1:26:39
0.551
0.579
L Alexander
D3
3
13:42:37
3
4
V310
Mustang Sally
2:34:10
0.611
1:34:12
0.528
0.603
A Bennet
D3
4
13:49:10
4
TOP